Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

İlk işçiyi aldık fakat türünü bilmek lazım :)

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Merhabalar,

Yaklaşık 2 ay öncesinde bulduğum kraliçe sonunda ilk işçisiyle birlikte zorlu süreci atlatmayı başardı. Minik türlerden olduğunu fark etmemek elde değil ? işçisini neredeyse zor görüyorum. Forumda onca görsele yorum yaptıktan sonra bende kalitesi düşük görsel paylaşıyorum ama tür hakkında görüşlerinize ihtiyacım var ☺

Not: kullanılan standart test tüpü değildir çok daha küçük çapı olan bir mini tüptür..

Kraliçe karınca tür sorgulama.jpg

İlginiz için teşekkür ederim :)

Benzer konular

ekones1

Süper Majör
21 May 2020
119
88
105
LV
0

Merhabalar,

Yaklaşık 2 ay öncesinde bulduğum kraliçe sonunda ilk işçisiyle birlikte zorlu süreci atlatmayı başardı. Minik türlerden olduğunu fark etmemek elde değil ? işçisini neredeyse zor görüyorum. Forumda onca görsele yorum yaptıktan sonra bende kalitesi düşük görsel paylaşıyorum ama tür hakkında görüşlerinize ihtiyacım var ☺

Not: kullanılan standart test tüpü değildir çok daha küçük çapı olan bir mini tüptür..

Ekli dosyayı görüntüle 935

Hayırlı olsun abi bu karıncayı ben bizim binanın önünde daha önceden hep görüyordum sapsarı bit gibi geziyorlardı ve binadan bir çocuğun burnu kanadığı için yerdeki kan damlalarını kısa sürede etrafını sarıp kalabalık gruplar halinde (tabiri caiz ise ganj nehrinde yıkanan hindular gibi) bitirmişlerdi kanın izi bile kalmamıştı bu bilgiler belki işine yarar

ekones1

Süper Majör
21 May 2020
119
88
105
LV
0

Merhabalar,

phraoh ant (firavun karıncası) olabilirmi

ekones1

Süper Majör
21 May 2020
119
88
105
LV
0

Solenopsis molesta

bel kısmında 2 boğum olmasıyla bu iki türe benzettim

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

Solenopsis. Solenopsis latro ve fugax birbirine çok benzeyen türler, bu fotoğraflardan ayırt etmek mümkün değil.

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

abdomeninden fugax olduğu anlaşılıyor işçiden anlamak pek mümkün değil

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Hayırlı olsun abi bu karıncayı ben bizim binanın önünde daha önceden hep görüyordum sapsarı bit gibi geziyorlardı ve binadan bir çocuğun burnu kanadığı için yerdeki kan damlalarını kısa sürede etrafını sarıp kalabalık gruplar halinde (tabiri caiz ise ganj nehrinde yıkanan hindular gibi) bitirmişlerdi kanın izi bile kalmamıştı bu bilgiler belki işine yarar
Kann ımm bak bu ilgimi çekti deneme yapmalıyım ?

Solenopsis. Solenopsis latro ve fugax birbirine çok benzeyen türler, bu fotoğraflardan ayırt etmek mümkün değil.
Solenopsis olduğuna bende kanaat getirdim. Alt tür için zamanla incelerim artık ☺
Herkese teşekkür ederimm

Users who are viewing this thread

Üst Alt