Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

3 Yıldır Kraliçe Bulamama Sorunum... Bilgisi Olanlar Yazabilir mi?

berkayr

Pupa
6 Tem 2021
67
27
30
LV
0

Merhaba türleri tespit edip uçuş takvimlerine bak hangi şartlardan sonra uçtuklarına bak örnek veriyorum x tür sıcak havalarda yağmurdan sonra uçar gibi sonra gir o türün yuvasının etrafında dolaş bence bulursun ayrıca düzenli olarak yürüyüşe çıkıyorsan yuvaların girişlerinde kanatlı karıncalar var mı diye bak kanatlı karıncalar varsa uçuş yakındır gidip arada bakarsın ayrıca uçuş olduktan hemen sonraki gün felen ufak taşların altında kraliçe bulursun henüz yumurtlamamış oluyorlar genelde pek tercih etmiyorum çünkü işcili kolonilerede denk geliyorum boşuna strese giriyorlar

Düzenleme: İlk senemde bende bulamayıp internetten almıştım bu sene 2 tane kraliçe beni zorla buldu :D biri gece yatıcakken yastığıma geldi diğeri ise sabah evin içinde ayaklarıma gelmişti yani tamamen şans işi

alise7vi

Yumurta
27 Nis 2021
16
2
15
LV
0

hacı nasıl bi şansızlıktır Allah sabır versin hiç bulamadıysan şöyle yap yağmur sonrası genelde çok kraliçe oluyor gözlemlediğim kadarıyla yağmur sonralarında bulabilirsin ama bulamazsan ecnebiler beyaz bi kumaşın üzerine yeşil güçlü bir ışık koyuyorlar tüm canlılar oraya geliyor bi öyle dene sonra yağmur yağan akşamlarda güçlü gece lambalarının altına bak ha bu arada sırf yağmurda çık demiyorum senin oralarda catalarda var onlar kuraklarda uçarlar bi göz kulak et onlarıda benim mahallede cata hiç göremedim bursada oturuyorum ve çok sıcak olduğu için hiç uçuş göremedim ben o yüzden ben yağmurlarda veya serin havalarda çıkıyorum neyse işte dediğim gibi bi dene elbet bulursun Bursada olsaydın bi kraliçe hediye etmek isterdim açıkcası :)
teşekkür ederim deneyeceğim düşünceniz yeter :)

Mertisgshd

Yumurta
30 Mar 2022
26
1
15
LV
0

Yaşım 16 yaklaşık 3 yıldır karıncalar ile ilgileniyorum ve 3 yıldır da kraliçe arıyorum bu sene tam buldum derken döllenmemiş olduğunu anlayıp geri saldım normalde afyonda oturuyorum bulunduğum mevkide karınca az idi ve 2 hafta önce başka bir sebepten ankaradaki bahçemize geldik burada belki 10 dan fazla tür gördüm avlandıklarını izledim ama hala aramama rağmen kraliçe bulamıyorum bu tarihlerde 10 tür karıncadan illa birinin uçuşu olacağını düşünüyorum ama bulamıyorum her gün arazi arazi dolanıyorum Avuç Avuç Anadolu programı çeksem belki şu an gezgindim bu kadar mı şanssızlık olur bulunduğum yerdeki karınca türlerinin fotoğraflarını ekliyorum
Resimdekilerin 3 tanesi kraliçe zaten :D

Users who are viewing this thread

Üst Alt