Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

5 tane buldum türü nedir ve kralicemidir.

cagdas35

Yumurta
24 Nis 2022
8
2
15
LV
0

Merhaba arkadaşlar
Forumda da karınca hobisinde de yeniyim. Kralicemi degilmi ayırt edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu karıncalarin türü nedir ve kralicemidir.
Ona göre tüp outworld falan alicam. Aslında messor structer lerin beslemesi ve bakımı daha kolaymış. Eğer bunlar kraliçeyse messor ile takas isteyen olursa hepsini verip 1 messor kraliçe alabilirim de.

Yer :İzmir
Ortam : ormanlık alan
Sıcaklık : tahmini 25 derece saat 15 17:00 civari
Etrafta kanatlılar ve uçuşan karıncalar da vardı

Ekli dosyalar

• IMG_20220423_203931.jpg
    IMG_20220423_203931.jpg
    249.4 KB · Görüntüleme: 140
  • IMG_20220424_173817.jpg
    IMG_20220424_173817.jpg
    48.4 KB · Görüntüleme: 142

Benzer konular

Umut33ant

Yumurta
18 Nis 2022
12
8
15
LV
0

Bunların hepsi kraliçe kardeşim cinsi Camponotus türünü sanctus olduğunu düşünüyorum hayırlı olsun

cagdas35

Yumurta
24 Nis 2022
8
2
15
LV
0

Buldugum yerde delik ve taşların altında yerleri kaziyorlardi ve etrafta birsuru vardı eğer kraliçe değilse doğasından ayirmayayim diye fazla almadım. Keşke birtane messor olsaydı almak isteyen varsa hepsini vereyim 1 messor versinler bana :)

Umut33ant

Yumurta
18 Nis 2022
12
8
15
LV
0

Bende izmirdeyim bende de 7 tane Componotus 3 tane tetramorium var kardeşim

cagdas35

Yumurta
24 Nis 2022
8
2
15
LV
0

Ya bunlarin sanırım beslemesi zormuş. Messoru o yüzden istedim. Bunların bakımı ve besleme durumunu içeren bir konu varsa buraya eklemeniz mumkunmu acaba. Deneyim kazanmış ve bilgi sahibi olurum en azından. Konu yoksa da kısaca yazarsanız sevinirim

Umut33ant

Yumurta
18 Nis 2022
12
8
15
LV
0

Dostum bunların bakımı daha çok protein ve şekerli su ağırlıklı yani un kurdu alman lazım canlı yem de yer bunlar koloni büyüdükçe evde et tarzı ürünlerle idare edersin fakat un kurdu senin için daha iyi olur tabi ki istedikten sonra bunu da besleyebilirsin. öğrendikten sonra hicbirsey zor değil

meertcelebi

Yumurta
Yasaklanmış Üye
24 Nis 2022
5
1
15
LV
0

Dostum bunların bakımı daha çok protein ve şekerli su ağırlıklı yani un kurdu alman lazım canlı yem de yer bunlar koloni büyüdükçe evde et tarzı ürünlerle idare edersin fakat un kurdu senin için daha iyi olur tabi ki istedikten sonra bunu da besleyebilirsin. öğrendikten sonra hicbirsey zor değil
tahıl yemezler mi

cagdas35

Yumurta
24 Nis 2022
8
2
15
LV
0

Et derken dana eti tavuk eti veya kiymasindan mi bahsediyoruz ? Eğer öyleyse beslemesi kolay olur ama özel bir et veya un kurdu benim için sorun olur.

Umut33ant

Yumurta
18 Nis 2022
12
8
15
LV
0

Et derken dana eti tavuk eti veya kiymasindan mi bahsediyoruz ? Eğer öyleyse beslemesi kolay olur ama özel bir et veya un kurdu benim için sorun olur.
kardeşim onlarla da besleyebilirsin ama bildiğim kadarıyla canlı yemler koloniyi zinde tutar daha iyi geliştirir

cagdas35

Yumurta
24 Nis 2022
8
2
15
LV
0

kardeşim onlarla da besleyebilirsin ama bildiğim kadarıyla canlı yemler koloniyi zinde tutar daha iyi geliştirir
Canlı yem sinek, küçük böcek falan versem olurmu ki. Ayrıca nezaman yem vermeliyim. Birkaç yerde okuduğum kadarıyla kraliçeye su dışında birşey vermeyin diyor. Yeni yavrular çıkınca verin diyor. Birde sen deneyimlisin larva pupa ve yavru şeklinde çıkıyormuş sanırım süreleri nedir nekadar sürede çıkarlar

CanlilarEvi

Media
24 Nis 2022
120
29
55
LV
0

Merhaba arkadaşlar
Forumda da karınca hobisinde de yeniyim. Kralicemi degilmi ayırt edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu karıncalarin türü nedir ve kralicemidir.
Ona göre tüp outworld falan alicam. Aslında messor structer lerin beslemesi ve bakımı daha kolaymış. Eğer bunlar kraliçeyse messor ile takas isteyen olursa hepsini verip 1 messor kraliçe alabilirim de.

Yer :İzmir
Ortam : ormanlık alan
Sıcaklık : tahmini 25 derece saat 15 17:00 civari
Etrafta kanatlılar ve uçuşan karıncalar da vardı
Camponotus sanctus türüne benziyorlar.
Diğer kraliçelere göre daha nadir ve özeller

cagdas35

Yumurta
24 Nis 2022
8
2
15
LV
0

Camponotus sanctus türüne benziyorlar.
Diğer kraliçelere göre daha nadir ve özeller
Canlı yem sinek, küçük böcek falan versem olurmu ki. Ayrıca nezaman yem vermeliyim. Birkaç yerde okuduğum kadarıyla kraliçeye su dışında birşey vermeyin diyor. Yeni yavrular çıkınca verin diyor. Birde sen deneyimliysen larva pupa ve yavru şeklinde çıkıyormuş sanırım süreleri nedir nekadar sürede çıkarlar

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Tür konusunu geçiniz işçiler çıkmadan kraliçe üzerinden tür tespiti yapılmaz.. Campanotus SP diyip bakımını yapabilirsin ve bakması zor tür değil aksine sakin ve yavaş gelişen bir cins sadece sucuk kıyma salam sosis (tohum türleri hariç) ballı-şekerli su vs vererek idare edebilirsin canlı yem şart değil..

"Kraliçe karınca buldum ne yapmalıyım" diye Googlede ararsan işine yarayacak bir sürü bilgi ve video çıkacaktır..

CanlilarEvi

Media
24 Nis 2022
120
29
55
LV
0

Bildiğim kadar kraliçenin yumurtalarındaki karıncalar çıkana kadar bi şey vermemek gerekiyormuş.
Daha sonrasında şekerli su ile besleyebilirsin arada kurt, solucan ile de besliyebilirsin.
Bende yeni başladım zaten bu hobiye eşyaları aldım yarın kraliöe aramaya gidicem..

cagdas35

Yumurta
24 Nis 2022
8
2
15
LV
0

Tür konusunu geçiniz işçiler çıkmadan kraliçe üzerinden tür tespiti yapılmaz.. Campanotus SP diyip bakımını yapabilirsin ve bakması zor tür değil aksine sakin ve yavaş gelişen bir cins sadece sucuk kıyma salam sosis (tohum türleri hariç) ballı-şekerli su vs vererek idare edebilirsin canlı yem şart değil..

"Kraliçe karınca buldum ne yapmalıyım" diye Googlede ararsan işine yarayacak bir sürü bilgi ve video çıkacaktır..
Forumda bununla ilgili bir konu varsa onu buraya yazabilirsen buradan bakayım. Eğer yoksa google da da arayabilirim.

Users who are viewing this thread

Üst Alt