Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Acemilik

Kruklem

Yumurta
27 Ağu 2022
26
1
15
LV
0

Test tüpünün içine taş kaçmıştı çıkarayım derken alttaki silikon benzeri yapışkan sıvı bulaştı sorun olur mu
20220829_114017.jpg

Son düzenleme:

Kruklem

Yumurta
27 Ağu 2022
26
1
15
LV
0

Evet olabilir tüpü temizlemelisin ne olur ne olmaz işini garantiye al
Çözdüm:
Bi şişle pamuğu dibine ittim 2 dk buzdolabına attım sonra şişi pamuğun yanından bastırdım şiş kırılarak alta girdi yavaş yavaş çektim tamamen temizlendi.
Kalan izleride kulak temizleme çöpüyle şişi bağlayarak temizledim.

Oğuzjq

Majör
Emektar
Deneyimli Hobici
23 Haz 2021
99
64
75
Ödüller
2
LV
1

Çözdüm:
Bi şişle pamuğu dibine ittim 2 dk buzdolabına attım sonra şişi pamuğun yanından bastırdım şiş kırılarak alta girdi yavaş yavaş çektim tamamen temizlendi.
o sıvıyla karıncayı koyman hata değilmi zaten :)

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

Çözdüm:
Dostum ilaçlı o tüp. Büyük ihtimalle elindeki bir kan tüpü. Karıncaya orada bakmamalısın,canlıyı kaybedersin. Cam test tüpü almalısın. Canlılara bakmak istiyorsan en iyi şekilde bakmalısın

The ghost

Yumurta
12 Nis 2022
34
19
15
LV
0

Dostum ilaçlı o tüp. Büyük ihtimalle elindeki bir kan tüpü. Karıncaya orada bakmamalısın,canlıyı kaybedersin. Cam test tüpü almalısın. Canlılara bakmak istiyorsan en iyi şekilde bakmalısın
Test tüpünün içine taş kaçmıştı çıkarayım derken alttaki silikon benzeri yapışkan sıvı bulaştı sorun olur mu Ekli dosyayı görüntüle 19186
Merhabalar, karıncayı koydunuz tüp kanın alınıp sonrasında hemogram ve biyokimya gibi makinelere koyulup değerlere bakılmak için alınan kan örneğinin tutulduğu yerdir ancak bu türlerin içinde alt kısmı ve duvarlarında antikoagülan maddeler (EDTA,Heparin) bulunur yani kanın pıhtılaşma mekanizmasını önleyen bir maddedir. Bunun haricinde içi boş ve daha faklı kimyasallar ve maddeler bulunabilir bunlar karınca ve hayvanlara zararlı olabilir. Ne kadar temizlesen de tam olarak çıkmayacağını düşünüyorum ve böyle bir durumda ilerde de bir problemle karşılaşacaksın o yüzden aldığın test tüplerini bence kaynar suyla temizleyip iyicene temizledikten sonra yerini hazırlayabilirsin bulup o anlık tutmak içinde koyduysan içinde bir şey bulunmayan kaplara koymanı öneririm.

Users who are viewing this thread

Üst Alt