Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Acil Yardım Edin!

• Konbuyu başlatan Mssr
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:10

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Yanlışlıkla fazla şekerli su bastım bütün koloni şekerli su oldu kraliçe ve yumurtalarda dahil ne yapmalıyım hepsini suyami atmaliyim yumurtalari kurtarabilirmiyim lütfen geri dönün acil

Benzer konular

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Yanlışlıkla fazla şekerli su bastım bütün koloni şekerli su oldu kraliçe ve yumurtalarda dahil ne yapmalıyım hepsini suyami atmaliyim yumurtalari kurtarabilirmiyim lütfen geri dönün acil
Karıncalarının hepsini bir normal suya batır
Çünkü sekerli su yapış yapış olur kraliçede dahil yumurtalara dokunma oyle kalsin sonra bütün karıncaları yeni tüpe koy içine birazda peçete koyki kendilerini kurutsunlar sonra 2 tüpü birleştir karıncalar gerisini halleder larvalari ve kendilerini temizlerler

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Karıncalarının hepsini bir normal suya batır
Çünkü sekerli su yapış yapış olur kraliçede dahil yumurtalara dokunma oyle kalsin sonra bütün karıncaları yeni tüpe koy içine birazda peçete koyki kendilerini kurutsunlar sonra 2 tüpü birleştir karıncalar gerisini halleder larvalari ve kendilerini temizlerler
Çok teşekkür ederim

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Bu arada biraz saçma ve alâkasız gelebilir. Ama bedenlerine yapışan şekerli suyu anca öyle atarlar.Senin içinde karıncaların icinde stresli bir iş olucak Inşallah kayıp vermeden atlatırsın

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Bu arada biraz saçma ve alâkasız gelebilir. Ama bedenlerine yapışan şekerli suyu anca öyle atarlar.Senin içinde karıncaların icinde stresli bir iş olucak Inşallah kayıp vermeden atlatırsın
Yo saçma gelmedi zaten karınca ciftligim kanalında da öyle diyordu ama orda bir isci şekerli suya düşerse diyordu bütün koloni şekerli suya olunca korktum geçenlerde bir tane lasius iscim düştü şekerli suya, suya sokmama rağmen öldü ondan endişelendim tekrar teşekkürler birde ben kolonimi zaten transfer edicektim senin dediğin gibi yaptım şimdi test tuplerini birleştirip bir süre sonramı transfer yapmalimiyim

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Yo saçma gelmedi zaten karınca ciftligim kanalında da öyle diyordu ama orda bir isci şekerli suya düşerse diyordu bütün koloni şekerli suya olunca korktum geçenlerde bir tane lasius iscim düştü şekerli suya, suya sokmama rağmen öldü ondan endişelendim tekrar teşekkürler birde ben kolonimi zaten transfer edicektim senin dediğin gibi yaptım şimdi test tuplerini birleştirip bir süre sonramı transfer yapmalimiyim
Evet rica ederim yardımım olduysa

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Gerekli yorumu yapmışlar ancak benimde buna benzer yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmıştım. İncelemek isterseniz link aşağıda

Users who are viewing this thread

Üst Alt