Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Akrep türü nedir

• Konbuyu başlatan Mssr
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:14

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

IMG-20200913-WA0010.jpg
IMG-20200913-WA0008.jpg
IMG-20200913-WA0006.jpg
IMG-20200913-WA0009.jpg
IMG-20200913-WA0011.jpg
IMG-20200913-WA0013.jpg
IMG-20200913-WA0012.jpg

Arkadaşlar taşın altında buldum yanıda cırcır ve milipedler vardı akrebin türü nedir acaba Türkiye'de olan bir turmu bakilabilirmi

Benzer konular

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

İğnesi kırmızı iğnesinin bogumu sarı kiskaclârida kırmızı zehirlimi

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Tür euscorpion italicus , euscorpion türleri içerisinde en büyük olan türdür, bulduğun canlı genç bir birey . Bu türün farklı bir cinsini (e.targentinus ithal canlı ) besliyorum yavru dahi aldım . Her akrep zehirlidir kimisinin zehri kuvvetli kimisinin ki zayıf , italicusların düşük zehirleri vardır soktuğu yerde yanma ağrı kızarma durumu görülür insan bünyesi zayıf ise mide bulantısı baş dönmesi de yapar alerjisi olan biri için tehlikelidir.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Tür euscorpion italicus , euscorpion türleri içerisinde en büyük olan türdür, bulduğun canlı genç bir birey . Bu türün farklı bir cinsini (e.targentinus ithal canlı ) besliyorum yavru dahi aldım . Her akrep zehirlidir kimisinin zehri kuvvetli kimisinin ki zayıf , italicusların düşük zehirleri vardır soktuğu yerde yanma ağrı kızarma durumu görülür insan bünyesi zayıf ise mide bulantısı baş dönmesi de yapar alerjisi olan biri için tehlikelidir.
Beslenebilirmi yani doğası burasimi ev ortamına adapte olabilirmi bahçede buldum taşın altinda

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Beslenebilirmi yani doğası burasimi ev ortamına adapte olabilirmi bahçede buldum taşın altinda
Doğadan alınan canlılar esaret altında beslenemez yerleri doğadır evet doğası burası bulduğunuz yerdir. Istanbul akrebi diye de geçer ev içlerine çok girerler o yüzden evinizden ve insanlardan daha uzak bir yere götürün ki öldürülmesinde

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

mağlesef beslenemez ,beslenmemeli :) (y)
Bir sey merak ediyorum yurd dışı turleri besleyince sıkıntı olmuyor ama türk türlerini alıp besleyince sorun oluyor eziyet oluyor yurt dışındakiler de doğasından alamazmi sonuçta ev ortamında üretim olsada illaki doğadan koparılmış olmuyormu şimdi yurt dışındaki bir Türkiye'deki türleri besleyince eziyet olmuyormu

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Doğadan alınan canlılar esaret altında beslenemez yerleri doğadır evet doğası burası bulduğunuz yerdir. Istanbul akrebi diye de geçer ev içlerine çok girerler o yüzden evinizden ve insanlardan daha uzak bir yere götürün ki öldürülmesinde
Haklısınız ben kaçan bir tur olabilicegini düşündüm

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Bir sey merak ediyorum yurd dışı turleri besleyince sıkıntı olmuyor ama türk türlerini alıp besleyince sorun oluyor eziyet oluyor yurt dışındakiler de doğasından alamazmi sonuçta ev ortamında üretim olsada illaki doğadan koparılmış olmuyormu şimdi yurt dışındaki bir Türkiye'deki türleri besleyince eziyet olmuyormu
iletimde e. Targentinus cinsini beslediğimi yavru aldığımı belirtmiştim ve ithal olduğunu da beslediğim tür Türkiye de olan bir tür fakat bu canlılar profesyonel üreticiler tarafından alınıp yaşam alanlarını ev ortamında en iyi şekilde oluşturup üretim yaparlar daha sonra üretilen yavruların %80-90 lık kısmını doğaya salarlar geri kalan yavruları büyütüp çiftleştirerek çiftlik üretimini kademe kademe oluşturular bu süreç uzun ve meşakkatlidir. Özet olarak bunları söyleyebilirim detaylara hiç girmedim umarım soruna cevap olmuştur

kubilay kaplan

Asker
Emektar
Deneyimli Hobici
8 Haz 2020
210
213
180
Ödüller
5
LV
2

Dediğiniz doğru leopard geckolardan örnek vereyim. bundan 20-25 sene önce herpetologlar veya daha önce bu canlılar hakkında bilimsel çalışmalar yapan insanlar
bu hayvanları alıp kültür ortamına katıyor ve sonuç olarak hobiye yeni bir tür katılmış oluyor. yani sen,ben,bizim gibi doğadan alıp kültüre katma işinde akademik alana ulaşmamış insanların bunu yapması iyi bir şey değil. çünkü bazen hayvan yem kabul ediyor bazen etmiyor ederse ne mutlu ama etmediği zaman bir soy kurumuş oluyor. en azından 4 senedir bu hobide anladığım bu.:)

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Dediğiniz doğru leopard geckolardan örnek vereyim. bundan 20-25 sene önce herpetologlar veya daha önce bu canlılar hakkında bilimsel çalışmalar yapan insanlar
bu hayvanları alıp kültür ortamına katıyor ve sonuç olarak hobiye yeni bir tür katılmış oluyor. yani sen,ben,bizim gibi doğadan alıp kültüre katma işinde akademik alana ulaşmamış insanların bunu yapması iyi bir şey değil. çünkü bazen hayvan yem kabul ediyor bazen etmiyor ederse ne mutlu ama etmediği zaman bir soy kurumuş oluyor. en azından 4 senedir bu hobide anladığım bu.:)
Ben zaten doğadan hayvan alırsam bur süre besleyip saliyorum yem kabul ederse besliyorum etmezse direk saliyorum mesela daha önce araneus aldım yem kabul etti hatta yavru bile aldim daha sonra saldım yavrular eve kaçtı şimdi bir adet yavrusunu buldum büyümüş onda yem kabul ediyor ve koza bıraktı sanırım

Users who are viewing this thread

Üst Alt