Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Albolar bilgi yardım

Nasuh C

Pupa
6 Nis 2021
65
2
30
LV
0

Albolar almak istiyorum yaşan alanı nem sıcaklık ile alakalı temel bilgiler verir misiniz teşekkürler

Son düzenleme:

Benzer konular

Alpaca

Yumurta
30 Eyl 2022
34
20
15
LV
0

bende bilgi arıyorum fazla bulamadım fakat;
Yer türüdürler ve fırsatçı kazıcılardır
Büyüme hızları yavaştır
Yeni dünya türleridirler
Genellikle sakinler
Başlangıç için iyi bir seçimler

Nasuh C

Pupa
6 Nis 2021
65
2
30
LV
0

bende bilgi arıyorum fazla bulamadım fakat;
Yer türüdürler ve fırsatçı kazıcılardır
Büyüme hızları yavaştır
Yeni dünya türleridirler
Genellikle sakinler
Başlangıç için iyi bir seçimler
Teşekkürler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Yemek olarak ne vericez

Un kurdu büyük gelmez mi

Alpaca

Yumurta
30 Eyl 2022
34
20
15
LV
0

Teşekkürler

Yemek olarak ne vericez

Un kurdu büyük gelmez mi
tarantulalar konusunda benimde pek bilgim yok ama boyuna göre verilir büyük gelirse bufalo, mikro un kurdu mantıklı olur ve de internnette izlediğim sling videolarına bakılırsa kendi boylarındaki hamam böceklerini yiyebiliyorlar

Nasuh C

Pupa
6 Nis 2021
65
2
30
LV
0

tarantulalar konusunda benimde pek bilgim yok ama boyuna göre verilir büyük gelirse bufalo, mikro un kurdu mantıklı olur ve de internnette izlediğim sling videolarına bakılırsa kendi boylarındaki hamam böceklerini yiyebiliyorlar
Teşekkürler

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Arkadaşlar albo ile ilgili konu hem bu forumda hem de başka konularda çokça var. Google'a yazınca bir çok bilgi çıkıyor. Ve bir çoğu Türkçe. Nasıl bilgi bulamadınız? Bu forumda bile tarantulalar başlığına tıkladığınızda bilgi var?

Alpaca

Yumurta
30 Eyl 2022
34
20
15
LV
0

Arkadaşlar albo ile ilgili konu hem bu forumda hem de başka konularda çokça var. Google'a yazınca bir çok bilgi çıkıyor. Ve bir çoğu Türkçe. Nasıl bilgi bulamadınız? Bu forumda bile tarantulalar başlığına tıkladığınızda bilgi var?
tliltocatl albopilosus değil mi? bu forumda tarantulalar rehber yerinde yine bulamadım ben sanırım adı değiştiği için bilgiler biraz bölünmüş çünkü diğer en azından türkçe forumlarda da fazla bilgi yoktu hakkında doğru araştıramıyorda olabilirim öyleyse tabi kusura bakmayın

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

tliltocatl albopilosus değil mi? bu forumda tarantulalar rehber yerinde yine bulamadım ben sanırım adı değiştiği için bilgiler biraz bölünmüş çünkü diğer en azından türkçe forumlarda da fazla bilgi yoktu hakkında doğru araştıramıyorda olabilirim öyleyse tabi kusura bakmayın
Google'a "albo tarantula" yaz çıkan ilk linke tıkla

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

1980 yılında keşfedilen ve önceki ismi Brachypelma Albopilosum olan bu tür Kasım 2019 dan itibaren Tliltocatl Albopilosus olarak değiştirildi bu yüzden nette fazla bilgi bulamamanız normal.. eski ismi ile arama yaptığınızda gerekli bilgilere ulaşırsınız :)

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

mesela örnek vermek gerekirse bence en önemli bilgilerden birisi yer türü olduğu ama fırsatçı kazıcı olduğu yazmıyor ve derece ingilizce kaynaklarla çakışıyor
Yer türü. Firsatci kazıcı dediği tünel türleri gibi tünel kazıp içinden çıkmıyor değil. Sling boylardayken küçük tünel kazabilir. Hatta bu ağaç türlerinin slinglerinin bile yaptığı bir şey. O detaya çok takilmana gerek yok.
Yer türü, uysal, zehir seviyesi az, bombalama tüyleri var. Bunun haricinde besledikce zamanla deneyimleyerek tecrübe edeceksin. Ama almadan önce sana tavsiyem biraz detaylı bir araştırma yapmalısın. Kabuk atma süreci, kabuktan sonraki süreç, beslenmesi ve şuan aklıma gelmeyen başka konularda vardır, bunlar önemli. Canlıyı fazla strese sokmamak için bunları arastirmalisin 😊

Alpaca

Yumurta
30 Eyl 2022
34
20
15
LV
0

Yer türü. Firsatci kazıcı dediği tünel türleri gibi tünel kazıp içinden çıkmıyor değil. Sling boylardayken küçük tünel kazabilir. Hatta bu ağaç türlerinin slinglerinin bile yaptığı bir şey. O detaya çok takilmana gerek yok.
Yer türü, uysal, zehir seviyesi az, bombalama tüyleri var. Bunun haricinde besledikce zamanla deneyimleyerek tecrübe edeceksin. Ama almadan önce sana tavsiyem biraz detaylı bir araştırma yapmalısın. Kabuk atma süreci, kabuktan sonraki süreç, beslenmesi ve şuan aklıma gelmeyen başka konularda vardır, bunlar önemli. Canlıyı fazla strese sokmamak için bunları arastirmalisin 😊
teşekkür ederim elimden geldiğince araştırıyorum zaten bahsettiğin konularda da bilgim yeterince olduğunu düşünüyorum gerisinide tecrübe edeceğiz artık :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt