Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

ant_shop59 (Adımızı İzinsiz Kullanıyor) (Doğa Katili!)

• Konbuyu başlatan 3637
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:18

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

kdlogo.png

ant_shop59 isimli Instagram üzerinden canlı satışı yapan kişi site ismimizi izinsiz kullanmaktadır, bu kişi ile yakında uzaktan alakamız olmamak birlikte kişiyi uyarmamıza rağmen sahtekarlığa devam etmeyi seçmiştir, zaten doğrucu bir insan olmadığı apaçık olan konular üzerinden bile yalan konuşmasından anlaşılıyor... alışverişlerinizi yaparken bizim sayfamız olmadığını ve davranışlarını göz önünde bulundurarak alışveriş yapmanızı veya yapmanızı rica ediyoruz son olarak da sırf satış uğruna veya başka bir sebeple kraliçe toplamakta sınırları aşıyor doğayı bu derece tahrip etme rezilliğini gösteren bu kişiye karşı temkinli olunuz, iyi forumlar!

IMG_20210514_162652.jpg

Ekran Alıntısı.PNG
(Görsel-1 İnternet aramalarında aynı bizim mağazamız gibi çıkıyor.)
Ekran Alıntısı2.PNG
(Görsel-2)
IMG_20210514_162205.jpg
(Görsel-3)
Opera Anlık Görüntü_2021-05-21_211822_www.instagram.com.png

Opera Anlık Görüntü_2021-05-21_211805_www.instagram.com.png

Benzer konular

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

kdlogo.png

ant_shop59 isimli Instagram üzerinden canlı satışı yapan kişi site ismimizi izinsiz kullanmaktadır, bu kişi ile yakında uzaktan alakamız olmamak birlikte kişiyi uyarmamıza rağmen sahtekarlığa devam etmeyi seçmiştir, zaten doğrucu bir insan olmadığı apaçık olan konular üzerinden bile yalan konuşmasından anlaşılıyor... alışverişlerinizi yaparken bizim sayfamız olmadığını ve davranışlarını göz önünde bulundurarak alışveriş yapmanızı veya yapmanızı rica ediyoruz son olarak da sırf satış uğruna veya başka bir sebeple kraliçe toplamakta sınırları aşıyor doğayı bu derece tahrip etme rezilliğini gösteren bu kişiye karşı temkinli olunuz, iyi forumlar!

Ekli dosyayı görüntüle 6834

Ekli dosyayı görüntüle 6831(Görsel-1 İnternet aramalarında aynı bizim mağazamız gibi çıkıyor.)
Ekli dosyayı görüntüle 6832(Görsel-2)
Ekli dosyayı görüntüle 6833(Görsel-3)
Ekli dosyayı görüntüle 7040
Ekli dosyayı görüntüle 7041
neden bu sene tek kraliçe bulduğumu açıklamış olduk . normalde 2 3 tane felan çıkardı.
şaka biyana bu adam test tüplerine koyma teşebbüsü bile göstermeden havanlara zulmediyor. bu şartlar altında ben olsam değil prens prenses çıkartmak , 1 tane yumurta bile vermem.
ayrıca 102 tane messor ve 40 tane de tetra toplamış .bide bunlar daha sayabildiklerimiz . diyecek bişey bulamıyorm ? ? :mad::mad:

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Her bir Messor' u 50 liradan satarsa havadan 5000 lira kazanmış oluyor. Bunu diğer cinslere de vurursak onu da geçtim bu sayıda sadece messor, tetramorium ve lasius alsa 15000 lira gibi ciddi bir para kazanmış oluyor. Doğadan alınabilecek tek hayvan karınca dedik diye cıvığını çıkarmaya lüzum yok. Bence böyle insanlara hayvan tüccarlığından idari işlemler yapılmalı.
Karınca beslemek bir Hobidir. Meslek değildir!

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

Her bir Messor' u 50 liradan satarsa havadan 5000 lira kazanmış oluyor. Bunu diğer cinslere de vurursak onu da geçtim bu sayıda sadece messor, tetramorium ve lasius alsa 15000 lira gibi ciddi bir para kazanmış oluyor. Doğadan alınabilecek tek hayvan karınca dedik diye cıvığını çıkarmaya lüzum yok. Bence böyle insanlara hayvan tüccarlığından idari işlemler yapılmalı.
Karınca beslemek bir Hobidir. Meslek değildir!
haysiyet ve karakterden yoksun bir kişi belli kendisi kaç tane kraliçe almış doğadan mesleğe dönüştürmüş ceza bile almalı bu şerefsiz herif

Yiğit Efe

Pupa
5 Haz 2021
76
15
30
LV
0

Hocam bu hobi yavaş yavaş büyüyen bir hobi ileriki zamanlarda tahminimce bu tarz olaylar artacaktır. Buna bir çözüm bulmak lazım.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Hocam cebini doldurmayı, doğadan daha önemli gören adamlara çareyi biz bulamayız. Birincisi iyi bir eğitim almış olmaları gerekir ki böyle bir şey bizde yok. İkincisi ahlak eğitimi almış olmaları gerekir maalesef bu da yok. Üçüncüsü de madem eğitemedik bu adamları, o halde cezasını keselim diyecek bir yargı gerekir maalesef o da yok. Hal böyleyken bizim pek bir etkimiz olmaz. Hobiyi yaymamak hatta yok etmek güzel bir seçenek olabilirdi, tabii mümkün olsaydı. Ha bu arada belki şöyle bir faydamız olabilir forum adına, tamamen kraliçe ticaretini engelleyerek. Hocam masumca 1-2 kraliçe sattığınızı sanabilirsiniz ama onun hiçbir masumluğu kalmıyor haberiniz olsun. Canlıları piyasalaştırıyorsunuz. "Lasiusun değeri nedir, piyasası nasıldır?" Diye sorular çoğalıyor. Bu da elinde koloni olanları düşündürüyor "Ulan 10 tane koloni var, 20 tlden satsam 200 tlye kulaklık alırım tertemiz." Gibi. Masumluğunuz ticareti yaygınlaştırıyor bilginize.

Son düzenleme:

Yiğit Efe

Pupa
5 Haz 2021
76
15
30
LV
0

Hocam cebini doldurmayı, doğadan daha önemli gören adamlara çareyi biz bulamayız. Birincisi iyi bir eğitim almış olmaları gerekir ki böyle bir şey bizde yok. İkincisi ahlak eğitimi almış olmaları gerekir maalesef bu da yok. Üçüncüsü de madem eğitemedik bu adamları, o halde cezasını keselim diyecek bir yargı gerekir maalesef o da yok. Hal böyleyken bizim pek bir etkimiz olmaz. Hobiyi yaymamak hatta yok etmek güzel bir seçenek olabilirdi, tabii mümkün olsaydı. Ha bu arada belki şöyle bir faydamız olabilir forum adına, tamamen kraliçe ticaretini engelleyerek. Hocam masumca 1-2 kraliçe sattığınızı sanabilirsiniz ama onun hiçbir masumluğu kalmıyor haberiniz olsun. Canlıları piyasalaştırıyorsunuz. "Lasiusun değeri nedir, piyasası nasıldır?" Diye sorular çoğalıyor. Bu da elinde koloni olanları düşündürüyor "Ulan 10 tane koloni var, 20 tlden satsam 200 tlye kulaklık alırım tertemiz." Gibi. Masumluğunuz ticareti yaygınlaştırıyor bilginize.
Kraliçe ticaretini engellemek güzel olabilir aslında. Elinde fazladan koloni bulunduran başka insanlara verebilse veya verse bu konu en azından biraz da olsun çözülür. Elimde şuan 2 lasius var 1 tanesini bizim bir arkadaşa vereceğim. Bu tarz hareketler sorunu çözmese de en azından azaltır. Hem yeni arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Kraliçe ticaretini engellemek güzel olabilir aslında. Elinde fazladan koloni bulunduran başka insanlara verebilse veya verse bu konu en azından biraz da olsun çözülür. Elimde şuan 2 lasius var 1 tanesini bizim bir arkadaşa vereceğim. Bu tarz hareketler sorunu çözmese de en azından azaltır. Hem yeni arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz.
Evet, işte bundan bahsediyorum. 40 50 tl bırak cebine girmesin, bedava gönder. Karşı tarafı da mutlu et. Zarara girmiyorsun ya. Aksi taktirde kraliçelerin kafalarına fiyat damgası vuruluyor. Az sayısı, çok sayısı elbette fark ediyor ama 1 tane satan adam bile suçludur.

Yiğit Efe

Pupa
5 Haz 2021
76
15
30
LV
0

Evet, işte bundan bahsediyorum. 40 50 tl bırak cebine girmesin, bedava gönder. Karşı tarafı da mutlu et. Zarara girmiyorsun ya. Aksi taktirde kraliçelerin kafalarına fiyat damgası vuruluyor. Az sayısı, çok sayısı elbette fark ediyor ama 1 tane satan adam bile suçludur.
Bu konuya acil bir çözüm bulunmalı bence.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Ben aylarca formica kraliçesi aradım sonunda bi tane buldum.. daha sonra çok kraliçeye denk geldim ve önce buraya foruma soruyordum isteyen varsa alıp gönderirim diye ve 4 kişiye formica rufibarbis gönderdim sadece kargo ücretini verin yeter dedim yapılan iyilikler söylenmez ama zaten o arkadaşlar kendini ve beni biliyor reklama gerek yok :) sonuçta bizde bu hobiye ticaretle değil hediye edilen bir koloni ile başladık ve nasıl başladıysak öyle devam ettik ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt