Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Başka bir işçiyi hangi tür kraliçe karıncalar kabul eder? Olasılık varmıdır?

Benzer konular

Onlorot

Aktif üye
Editör
1 May 2020
251
133
43
Lasiuslar barışçıldırlar diye biliyorum kabul ettirmek de kolay olur diye düşünüyorum fakat bu bilgilerden emin değilim.
 
Son düzenleme:

Mehmet DEMİRTAŞ

Aktif üye
23 Mar 2020
111
54
28
Lasiuslar barışçıldırlar diye biliyorum multiqueen yapmak en kolay türlerdendir diyo hatırlıyorum yanşış olabilir işçi kabul ettirmek de kolay olur diye düşünüyorum fakat bu bilgilerden emin değilim.
Doğru diyorsunuz. Sadece yeni başlayanlar için genel konuşmakta fayda var. Her tür için 1er 2şer işçi ekleyerek deneyebilirler. hangisi kabul eder etmez diye sormalarına gerek yok bence. Biraz araştırmacı olsunlar :)
 

ATC

Moderator
Moderatör
17 May 2020
163
130
43
Lasius cinsindeki çoğu tür multi queen olayını yapmıyor. Fantastik şeyler denemenin pek bir anlamı yok.
 

KertenKelebek

Yönetici
Yönetici
11 Ocak 2020
534
408
63
30+ Crematogaster kolonimde kraliçe birden ölmüştü. Yeni kraliçeyi koloniye adapte ettirmem çok zor oldu. Uzun mücadelenin ardından kraliçenin 2 bacağı ve 1 anteninde içinin kafası vardı (gövdesi kopramış). Her ne kadar kolonin kendi türünden kraliçeye ihtiyacı olsada yabancı görülen bir karıncayı kabul ettirmek zor olabiliyor. Koloniyi kurtarmak için yaptığım müdahaleyi izlerken içim kan ağladı. Bu yüzden bende ekstrem denemeleri tavsiye etmiyorum koloninin kendi halinde gelişmesi en sağlıklı yöntem diyebiliriz
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt