Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Başka bir işçiyi hangi tür kraliçe karıncalar kabul eder? Olasılık varmıdır?

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Lasiuslar barışçıldırlar diye biliyorum kabul ettirmek de kolay olur diye düşünüyorum fakat bu bilgilerden emin değilim.

Son düzenleme:

Mehmet DEMİRTAŞ

Süper Majör
Yasaklanmış Üye
23 Mar 2020
113
59
105
LV
0

Lasiuslar barışçıldırlar diye biliyorum multiqueen yapmak en kolay türlerdendir diyo hatırlıyorum yanşış olabilir işçi kabul ettirmek de kolay olur diye düşünüyorum fakat bu bilgilerden emin değilim.

Doğru diyorsunuz. Sadece yeni başlayanlar için genel konuşmakta fayda var. Her tür için 1er 2şer işçi ekleyerek deneyebilirler. hangisi kabul eder etmez diye sormalarına gerek yok bence. Biraz araştırmacı olsunlar :)

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

Lasius cinsindeki çoğu tür multi queen olayını yapmıyor. Fantastik şeyler denemenin pek bir anlamı yok.

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

30+ Crematogaster kolonimde kraliçe birden ölmüştü. Yeni kraliçeyi koloniye adapte ettirmem çok zor oldu. Uzun mücadelenin ardından kraliçenin 2 bacağı ve 1 anteninde içinin kafası vardı (gövdesi kopramış). Her ne kadar kolonin kendi türünden kraliçeye ihtiyacı olsada yabancı görülen bir karıncayı kabul ettirmek zor olabiliyor. Koloniyi kurtarmak için yaptığım müdahaleyi izlerken içim kan ağladı. Bu yüzden bende ekstrem denemeleri tavsiye etmiyorum koloninin kendi halinde gelişmesi en sağlıklı yöntem diyebiliriz

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

Çoğu tür diye yazmamın sebebi bu zaten. En bilindik olan da Lasius neglectus. Ama daha sık görülen Lasius niger, neoniger vb. türlerde görülmüyor. Karıncanın türünü belirlemeden, belirleyemeden böyle işler yapmak mantıksız.
tamam

Users who are viewing this thread

Üst Alt