Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Bir sorum var.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Un kurdu almak istiyorum fakat internetten sipariş etme şansım yok. İnternet harici nerede satılır? Pet shoplarda satıldığını duydum, doğru mudur? Yardım için teşekkürler.

Benzer konular

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

İnternetten almanıza engel olan nedir? Petshopların çoğu balık ve kuş sattığı için canlı yem kullanmıyorlar bulabilirsiniz ama biraz daha düşük bir ihtimal

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

İnternetten almanıza engel olan nedir? Petshopların çoğu balık ve kuş sattığı için canlı yem kullanmıyorlar bulabilirsiniz ama biraz daha düşük bir ihtimal
Ailem ne kadar internetten bir şey almak normal bişey olsada onlara farklı geliyor. Bende de kredi kartı vs. olmadığı için sipariş veremiyorum. Satılabileceği yerler tam olarak nereler? İnternet harici alan varsa nerden aldı, anlatabilirm mi? Cevap verenlere teşekkürler.

Burak

Süper Majör
23 May 2020
132
28
105
LV
0

Ailem ne kadar internetten bir şey almak normal bişey olsada onlara farklı geliyor. Bende de kredi kartı vs. olmadığı için sipariş veremiyorum. Satılabileceği yerler tam olarak nereler? İnternet harici alan varsa nerden aldı, anlatabilirm mi? Cevap verenlere teşekkürler.
Aynı durumdan muzdaripim bende ininal var onu kullanıyorum kafam da rahat dolandırıcılık gibi şeylerde olmuyor

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Acil söyler misiniz? Nerelerde satılır? Çarşıya gidiyorum.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Benim gittiğim bir pet shopda varmış. Oda balıkları ve kuşları besliyormuş. Böceğin tanesini 50 krş dan verdi. 10-15 tane aldım üretmek için yeterli mi?

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
254
180
Ödüller
4
LV
2

Benim gittiğim bir pet shopda varmış. Oda balıkları ve kuşları besliyormuş. Böceğin tanesini 50 krş dan verdi. 10-15 tane aldım üretmek için yeterli mi?
Böcekten üğretmek uzun ve zorlu oluyor taban malzemesi flan eklemen gerekiyor (larva ve pupa halindede aynı) keşke kurt alsaydin ve çok pahalıya vermiş ben 50 kuruşaanaç lobster alıyorum ??

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Böcekten üğretmek uzun ve zorlu oluyor taban malzemesi flan eklemen gerekiyor (larva ve pupa halindede aynı) keşke kurt alsaydin ve çok pahalıya vermiş ben 50 kuruşaanaç lobster alıyorum ??
Ne fark var anlamadım. Sonuçta kutda böcek oluyor. Farkı anlatırmısın.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Şuan kolonin varsa böcekle beslemek pek olmuyo protein değerleri düşük olduğu için, genelde larvayla beslenir sende böcek aldığın için ügretimi beklemelisin
O sıkıntı değil. Yumurtadan çıkma süresi ve pupa olma süresi ne kadar biliyormusun.

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

10 tane var elimde üretim yapılır değilmi?
Böcek hali varsa üretim yapılabilir. Yataklığı çok kalın tutmayın ortalama 2 ~ 3 hafta içerisinde kabın tabanına mikro unkurdu (en küçük boydaki) göremeye başlarsınız. Besleme ile olgunlaşana kadar büyürler ve size yeterli olur. Yine un kurdu bakımı ile ilgili yazdığım bir yanıt vardı orayı okumanızı öneririm. Link aşağıda ☺

Users who are viewing this thread

Üst Alt