Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yeni Başladım, Birkaç Sorum Var

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Merhaba arkadaşlar. Bu hobiye yeni başladım sayılır. 1 ay falan oldu. Birkaç tane sorum var cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

1-Şimdiye kadar 3 tetramorium kraliçesi buldum. 3 ünü de yakın tarihlerde buldum ve yumurtaları sanırım şuan larva aşamasında. 1 tane de farklı cins kraliçe buldum. Bir arkadaşım camponutus kraliçesi olduğunu söylemişti fakat hala yumurtlamadı. Sizce türü ne? Beslemem mi gerekirdi? (İlk 3 fotoğraf)

2-Dediğim gibi buralarda tetramorium fazla. Değişik bir tür bulmak istiyorum. 4. ve 5. resimdeki karıncalardan da gördüm biraz. Onların türü nedir? Ne zaman uçarlar?

3-Messorlar çok hoşuma gidiyor. Nasıl yerlerde bulabilirim sizce? Ayrıca ne zaman uçarlar?

4-Son olarak eğer forumda Giresunlu varsa tanışmak isterim.

Böyle kibar bir ortam oluşturduğunuz için forum yöneticimize ve tüm üyelere teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• TÜRÜ NE (1).jpg
    TÜRÜ NE (1).jpg
    153.3 KB · Görüntüleme: 183
  • TÜRÜ NE (2).jpg
    TÜRÜ NE (2).jpg
    105.2 KB · Görüntüleme: 178
  • TÜRÜ NE (3).jpg
    TÜRÜ NE (3).jpg
    288.7 KB · Görüntüleme: 216
  • TÜRÜ NE (4).jpg
    TÜRÜ NE (4).jpg