Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

böcekler ters dönüp ölüyor

Benzer konular

tailgunV2

Media
26 May 2022
142
24
55
LV
0

Su ihtiyaçlarını hangi meyve veya sebze ile sağlıyorsunuz?

Kaç günde bir kaba sebze koyuyorsunuz?

Koyduğunuz parçanın artıkları ertesi günede kalıyor mu ?

Kurtların yataklık malzemesi nedir? kabın fotoğrafını ve bu bilgileri paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Kerem 727

Yumurta
9 Kas 2020
19
0
5
LV
0

Kurtların yataklık malzemesi nedir? kabın fotoğrafını ve bu bilgileri paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
-patates
-2
-evet
-yulaf ve mısır unu
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

sorun büyük ihtimalle saklansınlar diye koyduğum yumurta kartonundan düşüyorlar ve ters kalıp ölüyorlar.

tailgunV2

Media
26 May 2022
142
24
55
LV
0

-patates
-2
-evet
-yulaf ve mısır unu

sorun büyük ihtimalle saklansınlar diye koyduğum yumurta kartonundan düşüyorlar ve ters kalıp ölüyorlar.
Ordan una düşerek ölemezler un miktarı altına girebilecekleri kadar bol olsun her 1 ayda bir tüm unu değiştirip temizini ekleyin ben 5 günde bir salatalık ve havuç koyuyorum ertesi gün alıyorum döngü bu şekilde gayet güzel devam ediyor ayrıca her 5 günde bir sebzeyi koyarken unun üstünde görünen ölü böcek ve kabuk artıklarınıda cımbızla alıyorum böylece her ay unu temizlemektense bir buçuk iki ayda bir temizliyorum.

Soldsawn

Yumurta
15 May 2022
23
10
15
LV
0

Ortalama kaç günlük un kurdu bocekleriniz ömürlerinin cok kısa olduğunu unutmayin

tailgunV2

Media
26 May 2022
142
24
55
LV
0

-patates
-2
-evet
-yulaf ve mısır unu

Ayrıca hava sirkülasyonu iyi olsun diye ağzı kapalı yerlere koymuyorum masanın üstünde duruyorlar kabın ağzındada sineklik tülü var

MehT

Pupa
4 Eyl 2022
80
26
30
LV
0

Üredikten sonra bir kaç ay içinde ölen canlılar ecellerinden ölüyorlardır büyük ihtimalle takılmayın derim o yüzden :)

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

1 yılmı ? Naptın buzdolabında felanmı sakladın :D bilimsel olarak bile ömürleri 80-120 gün arasında olarak incelenmiş ve kayıtlara geçmiş bi türü 1 yıl yaşatmak büyük başarı

TPK22

Media
16 Kas 2022
100
26
55
LV
0

Ilk boceginiz oldugu icin ayri bir yere alip 1 yil baktinizmi yani
Hayır digerlerinin yanına koydum

1 yılmı ? Naptın buzdolabında felanmı sakladın :D bilimsel olarak bile ömürleri 80-120 gün arasında olarak incelenmiş ve kayıtlara geçmiş bi türü 1 yıl yaşatmak büyük başarı
Bende her gün bakıyorum sasirdim çok uzun yazamasi garip gelmişti dün tam 1 yıl oldu ve dün öldü

Hayır digerlerinin yanına koydum

Bende her gün bakıyorum sasirdim çok uzun yazamasi garip gelmişti dün tam 1 yıl oldu ve dün öldü
Normal oda sıcaklığındaydi 🙂

Diğerlerinden daha küçüktü ayırt ediliyodu valla bende şaşırdım uzun yaşamasına ama dün ölünce başka bi kaba aldım sakliycam 🙂

Users who are viewing this thread

Üst Alt