Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Bu Majörün türü nedir

Teodora

Pupa
30 Ara 2022
50
9
30
LV
0

Merhaba arkadaşlar penceremde buldum tüpe koyup bir kaç fotoğrafını çektim en net olanı ekliyorum. Bahçemde biraz gezdikten sonra bir kaç yuvaya denk geldim köpeğimin kulübesinin yanında ve bir kaç kalasın kenarlarında. Yuva girişlerinin oraya tekrar bıraktım karıncayı uçuş mevsiminde kraliçesinden bulmak istiyorum türü ile ilgili net bir bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ek olarak majörleri baya büyük 15-18m arasında ve ısırınca can yakıyor.

Ek olarak karıncayı bulduğum il Adana ve yuva yuvasının olduğu yer baya nemli ve tahtaları oymuşlar.

Ekli dosyalar

• 20221228_145607.jpg
    20221228_145607.jpg
    17.5 KB · Görüntüleme: 101

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

Merhaba arkadaşlar penceremde buldum tüpe koyup bir kaç fotoğrafını çektim en net olanı ekliyorum. Bahçemde biraz gezdikten sonra bir kaç yuvaya denk geldim köpeğimin kulübesinin yanında ve bir kaç kalasın kenarlarında. Yuva girişlerinin oraya tekrar bıraktım karıncayı uçuş mevsiminde kraliçesinden bulmak istiyorum türü ile ilgili net bir bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ek olarak majörleri baya büyük 15-18m arasında ve ısırınca can yakıyor.

Ek olarak karıncayı bulduğum il Adana ve yuva yuvasının olduğu yer baya nemli ve tahtaları oymuşlar.
Componotus majorü

Teodora

Pupa
30 Ara 2022
50
9
30
LV
0

Hocam peki cinsi nedir acaba herculeanus olabilir mi? Bu tipe yakın gibi.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5