Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Buffalo Kurdu Bakım ve Üretim

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

Arkadaşlar buffalo kurdu hakkında bana bilgi verebilecek olan biri varmı acaba üretimi nasıldır ne kadar zaman alır böcek hali veya kurt hali tırmanabilirmi

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Bakım, büyüme ve üreme süreçleri Un kurtları ile hemen hemen aynı ama un kurtlarına göre biraz daha nazlıdır.. böcek halleri un kurdu böceklerinin 3/1 i kadar küçüktür bu yüzden biraz daha dikkat ve ilgi gerektir.. son olarak ise hiç bi evrede tırmanamazlar veya uçamazlar.. YouTube den gerekli rehberlere ulaşabilirsiniz

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

Bakım, büyüme ve üreme süreçleri Un kurtları ile hemen hemen aynı ama un kurtlarına göre biraz daha nazlıdır.. böcek halleri un kurdu böceklerinin 3/1 i kadar küçüktür bu yüzden biraz daha dikkat ve ilgi gerektir.. son olarak ise hiç bi evrede tırmanamazlar veya uçamazlar.. YouTube den gerekli rehberlere ulaşabilirsiniz
protwin oranı hakkında bilgin varmı

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Protein demek istediysen evet buffalo kurdunun diğer kurt türlerine göre protein oranı daha yüksektir hemde kabuğu diğerlerine göre daha yumuşak olduğu için sindirimi de kolaydır

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

un kurdundan her türlü daha iyiymiş
Burda protein ve yağ oranı mevcut
Screenshot_20210423-222804~2.png

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

baya iyiymiş bundan sonra buffalocuyuz
Evet iyi yönleri fazla ama eksik yönleri de başta dediğim gibi bakımı biraz zordur ev ortamında üretimi pek kolay olmuyor sıcaklık nem vs. en önemli etkenler.. böcek halleri çok küçük uğur böceği kadar ufaklar bu yüzden çok hassas ve nazlı oluyorlar.. ben üretmeyi denedim başaramadım böcek hallerine kadar getirdim ama sonra bi yerde eksik kalıyor birşeyler sıcaklığı ayarlasam nem fazla oluyor nemi düşürsem sıcaklık az geliyor veya ikisi birden düşük oluyor yada fazla oluyor gibi gibi :) o yüzden pek fazla kişi buffaloya bulaşmıyor ve üretimini yapmıyor yoksa herkes senin gibi düşünüp buffaloya yüklenirdi :)

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

Evet iyi yönleri fazla ama eksik yönleri de başta dediğim gibi bakımı biraz zordur ev ortamında üretimi pek kolay olmuyor sıcaklık nem vs. en önemli etkenler.. böcek halleri çok küçük uğur böceği kadar ufaklar bu yüzden çok hassas ve nazlı oluyorlar.. ben üretmeyi denedim başaramadım böcek hallerine kadar getirdim ama sonra bi yerde eksik kalıyor birşeyler sıcaklığı ayarlasam nem fazla oluyor nemi düşürsem sıcaklık az geliyor veya ikisi birden düşük oluyor yada fazla oluyor gibi gibi :) o yüzden pek fazla kişi buffaloya bulaşmıyor ve üretimini yapmıyor yoksa herkes senin gibi düşünüp buffaloya yüklenirdi :)
üretmeyek isteyen kim 100 tanesi 5 tl böcek olurlarsa onlarıda verrim

Users who are viewing this thread

Üst Alt