Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Cama delik açmak

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Arkadaşlar merhaba. Ytong dan formikaryum yaptım. Boyuna göre cam kestirdim. Nemleme yapmak için alan var ve camı delerek içeri su basmam gerek. Camı kesen yer cama de ik açmanın mümkün olmadığını söyledi. Şırınga ucu geçecek kadar olsa yeter. Nasıl delebilirim ya da kime deldirebilirim?

Benzer konular

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Arkadaşlar merhaba. Ytong dan formikaryum yaptım. Boyuna göre cam kestirdim. Nemleme yapmak için alan var ve camı delerek içeri su basmam gerek. Camı kesen yer cama de ik açmanın mümkün olmadığını söyledi. Şırınga ucu geçecek kadar olsa yeter. Nasıl delebilirim ya da kime deldirebilirim?
Youtube da bu konu hakkında videolar var örnek olarak oradan yardım alabilirsin. Deliği açmak için ise matkap ile en ince uç ile yavaş yavaş delik açabilirsin oldukça dikkatli olman gerekiyor fazla baskı uygulama cam çatlar

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Şırınga ucunun gireceği kadar delik açmak porfosyonel bir iş.Adamın delik delinmez denmesinin sebebi o.Delik açmaya calisma bence ziyan edersin camı çatlayıp kırılır

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Şırınga ucunun gireceği kadar delik açmak porfosyonel bir iş.Adamın delik delinmez denmesinin sebebi o.Delik açmaya calisma bence ziyan edersin camı çatlayıp kırılır
Daha büyük olsa da sıkıntı olmaz ben en küçük dedim.

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Youtube da bu konu hakkında videolar var örnek olarak oradan yardım alabilirsin. Deliği açmak için ise matkap ile en ince uç ile yavaş yavaş delik açabilirsin oldukça dikkatli olman gerekiyor fazla baskı uygulama cam çatlar
Sağol, matkap için cam ucu alıp deneyeceğim.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

havya ile dene ama önce başka camla dene bastırma yavaş yavaş

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

Ben babamın yardımı ile camı matkap ucu ile çok sesli ve zor bir şekilde delmiştim, bulabilirsen pleksi kullanmanı tavsiye ederim o yüzden

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Cama delik elmas matkap uclarıyla darbesiz olarak suyunda yardımıyla acılır.tecrbesiz bi sekilde denemenizi onermem gercekten cok zor ve el alıskanlıgı isteyen bir is akvaryum camlarına cok sump delikleri actım bicokta cam kırılmıstır yani profesyonel biri bile kırılmayacagnın garantisini veremez.size daha kolay bi tavsiyede bulunabilirm camı bosverin pleksi tavsiye ederm internette istedignz olculerde kesip evinize kafr gonderiyorlar ayrıca istedignz gbide oynayabilrsnz.havya ile bile delik acabilrsnz.

Users who are viewing this thread

Üst Alt