Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

camponotus discolor

• Konbuyu başlatan Mssr
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:10

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

şu konuya bir açıklık getirelim ben bu türün türkiyeye sonradan gelmiş olabiliceği kanaitindeyim çünkü türkiyede buldum bu veya değil ne olabilir o değilsede ne olabilir fikirlerinizi bekliyorum

Benzer konular

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Trakya üniversitesi 2020 yılına ait bi araştırmasi var.362 tür belirlenmiş fakat discolor yok.Tramp bi' tür de değil örneğın camponotus variegatus tramp bir tür ve ismir ve amasyada gorulmus.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

20200608_153026.jpg

Sanırım dediğin karınca bu.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

ben doğdum büyüdüm bilirim hatta ilk karınca bu türe dedim tramp olurmu :D

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Ayriyeten Alper abi egzotik hobinin buldugu kralicenin yuksek ihtimal discolor olmadigini kesin cizgilerle acikladi anlamadigim adamlar kuyruk acisi vs. yazmis yorumuna en son da silmistiydiler.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Ayriyeten Alper abi egzotik hobinin buldugu kralicenin yuksek ihtimal discolor olmadigini kesin cizgilerle acikladi anlamadigim adamlar kuyruk acisi vs. yazmis yorumuna en son da silmistiydiler.
o zaman nedir bu tür eğer araştırmanız yada bulmanız için gerekliyse gözlemlediğim özellikleri sayabilirim

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Türkiye'de discolor ve decipensin olmamasının en büyük kanıtı tramp tür olmaması(istilacı,başka coğrafyalara gittiği zaman tutunabilen,tramp).Discolor sadece Kuzey Amerika'da decipens Kuzey Amerika+Meksika'da bulunuyor.Onca shipping yapılan ülkede kayıt altına myrmecologlar tarafından alınmamışken mssr ben buldum diyor,egzotik hobi buldum diyor(?¿) düşünün sizin bulduklarınız ulkemizde bulunan renkli iki myrmentoma türü

edit:he ek olarak bu posta son yorumum olsun bu.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Türkiye'de discolor ve decipensin olmamasının en büyük kanıtı tramp tür olmaması(istilacı,başka coğrafyalara gittiği zaman tutunabilen,tramp).Discolor sadece Kuzey Amerika'da decipens Kuzey Amerika+Meksika'da bulunuyor.Onca shipping yapılan ülkede kayıt altına myrmecologlar tarafından alınmamışken mssr ben buldum diyor,egzotik hobi buldum diyor(?¿) düşünün sizin bulduklarınız ulkemizde bulunan renkli iki myrmentoma türü
olabilir zaten ben discolor inatla demiyorum en çok o benziyor diye discolor diyorum

Users who are viewing this thread

Üst Alt