Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Asya Camponotus Singularis

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

cinsi/türüCamponotus_singularis
doğal ortamtropikal yağmur ormanları
işçi/kraliçe boyutuişçi 11-19mm, kraliçe 17-20mm
nem gereksinimi50 - 70%
sıcaklıkoutworld 21 - 35°C formikaryum 24 - 28°C
kış uykusuyok
Formikaryum boyutuL - XL
koloni boyutubirkaç bin işçiye kadar çıkabilir. kraliçe claustral'dır (ilk işçiye kadar beslemeye gerek yok) ve Monogyne'dir (Koloni başına bir Kraliçe)
çiftleşme mevsimiilkbaharın başlangıcıyla
yedikleri genel canlılarbal veya şeker suyundan elde edilen şekerler. Meyve sinekleri
genel açıklamaCamponotus singularis, yüksek aktivite ve ilginç bir işe alım davranışı gösteren güzel bir Asya karıncasıdır. Esas olarak gece yemcileridirler, ancak insan dairelerindeki genellikle daha düşük ışık emisyonunun bir sonucu olarak gün boyunca aktivite gösterirler. Hızlı gelişirler ve etkileyici büyük işçilere sahiptirler.
ANTSTORE - Ameisenshop - Ameisen kaufen - Camponotus singularis
19 01 2013 Camponotus singularis - YouTube

Benzer konular

19 Haz 2022
84
14
30
LV
0

dostum.koloni birkaç bin işçiye kadar çıkmaz.max 500 işçi. hem formikaryumda eksik var yatay genişliği fazla olması gerekir.bunu unutmussun.test tüpünde beslenemez.çok büyük bir tür.ilk başta odaları açılır kapanır formikayumda nemli odayı oluşturup.geriye kalanı koloni büyüdükçe açmak daha mantıklı olur

Hormiga

Süper Majör
Deneyimli Hobici
7 Eyl 2022
275
99
140
Ödüller
5
LV
2

dostum.koloni birkaç bin işçiye kadar çıkmaz.max 500 işçi. hem formikaryumda eksik var yatay genişliği fazla olması gerekir.bunu unutmussun.test tüpünde beslenemez.çok büyük bir tür.ilk başta odaları açılır kapanır formikayumda nemli odayı oluşturup.geriye kalanı koloni büyüdükçe açmak daha mantıklı olur
Bu bilgileri nerden ogrendigi bizimle paylasir misin cünkü bildiğim pek çok yabanci youtuber deney tupunde besledigini gordum sadece boyut bakimindan farkli bir bilgi verirken daha ayrintili verirsek daha iyi olur.🙂

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Bu rehberler doğadaki habitatları ve yaşamları baz alınarak hazırlanıyor.. Ona bakarsan doğada messorlarda 10000 işçiye kadar çıkabiliyor ama hobide hangi messor kolonisi 10bin işçiye ulaşır?

19 Haz 2022
84
14
30
LV
0

Bu bilgileri nerden ogrendigi bizimle paylasir misin cünkü bildiğim pek çok yabanci youtuber deney tupunde besledigini gordum sadece boyut bakimindan farkli bir bilgi verirken daha ayrintili verirsek daha iyi olur.🙂
kanka youtubda egzotik hobi diye bir kanal var.oradaki videoyu izle.çünkü orada 20 milimlik tüp bile (en olarak bu arada) onlara dar gelecektir diyor.k, zaten boyutlarına bakarmısın.yatay yönlü formikaryumlar tercih edilmelidir diyor ve haklı çünkü dediğim gibi boyları ve enleri büyük.ha bakılamaz demiyorum.ama dar gelir.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu rehberler doğadaki habitatları ve yaşamları baz alınarak hazırlanıyor.. Ona bakarsan doğada messorlarda 10000 işçiye kadar çıkabiliyor ama hobide hangi messor kolonisi 10bin işçiye ulaşır?
tamamda ben ev ortamından bahsetmiyorumki doğada böyle.ha belki adam yanlışlık yapmış olabilir.orası muamma ama profesyonel bir hobici tecrübeli.bundan kaynaklı bana bir güven veriyor

Son düzenleme:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Takıldığın konu bumu şimdi tüp ve formikaryum.. Camponotus zaten yavaş gelişen bi tür koloninin +100 işçiye çıkması 2-3 sene sürer.. benimde 3 koloni Camponotusum var ve 2 senedir tüpteler 20-30 işçili..

19 Haz 2022
84
14
30
LV
0

Takıldığın konu bumu şimdi tüp ve formikaryum.. Camponotus zaten yavaş gelişen bi tür koloninin +100 işçiye çıkması 2-3 sene sürer.. benimde 3 koloni Camponotusum var ve 2 senedir tüpteler 20-30 işçili..
tamam ben buna takılmadım.ama madem birkaç bin işçiye çıkabiliyor(yanlışım varsa düzeltin koloniler ancak olgunluğa ulaşınca çıkarır diye biliyorum.)ozaman nasıl uçuyorlar.hadi bir kaç gelişmiş olgunlaşmış koloni dışında kanatlı çıkarmazlar.ama500 işçili olursa gelişim hızlanır.uçuşlarda artar.bu sayede türde artar.zaten çok gelişmiyorlar dediğiniz gibi .bu yavaş gelişme beninm500 işçiye çıkma konusunda ikna etti.tabi siz istediğine inanabilirsiniz sıkıntı olmaz saygı duyarım

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
350
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

tamam ben buna takılmadım.ama madem birkaç bin işçiye çıkabiliyor(yanlışım varsa düzeltin koloniler ancak olgunluğa ulaşınca çıkarır diye biliyorum.)ozaman nasıl uçuyorlar.hadi bir kaç gelişmiş olgunlaşmış koloni dışında kanatlı çıkarmazlar.ama500 işçili olursa gelişim hızlanır.uçuşlarda artar.bu sayede türde artar.zaten çok gelişmiyorlar dediğiniz gibi .bu yavaş gelişme beninm500 işçiye çıkma konusunda ikna etti.tabi siz istediğine inanabilirsiniz sıkıntı olmaz saygı duyarım
Sana söylemek istedikleri şey burda paylasilmis olan bilgiler ve işçi sayısı, bir grup araştırmacı tarafından bazı araştırmalar sonucunda ulaşılmış olan sonuçlardan alınarak paylaşılmış (bu araştırmacıların işi bu, böcekler üzerine araştırma yapmak, hatta yeni türler keşfetmek). Ama senin bahsettiğin YouTube kanali evinde beslediği karıncalara veya canlılara göre bir kişinin yapmış olduğu paylasim. Ve emin ol bahsettiğin kanalin sahibi de bahsettiği bu bilgilere internet üzerinden ulaşıyor, doğaya çıkıp tek tek karınca yuvalarindaki işçileri saymıyor. Birkaç konunun altına yapmış olduğun yorumu gördüm, hepsinde bu YouTube kanalindan öğrendiğin bilgilere dayanarak yorum yapmışsın. Sana tavsiyem araştırma yaparken YouTubeda birkaç kanala bağlı kalmak yerine internet üzerinden Google amcaya sorarak araştırmanı yap. 😊

Son düzenleme:
19 Haz 2022
84
14
30
LV
0

Sana söylemek istedikleri şey burda paylasilmis olan bilgiler ve işçi sayısı, bir grup araştırmacı tarafından bazı araştırmalar sonucunda ulaşılmış olan sonuçlardan alınarak paylaşılmış (bu araştırmacıların işi bu, böcekler üzerine araştırma yapmak, hatta yeni türler keşfetmek). Ama senin bahsettiğin YouTube kanali evinde beslediği karıncalara veya canlılara göre bir kişinin yapmış olduğu paylasim. Ve emin ol bahsettiğin kanalin sahibi de bahsettiği bu bilgilere internet üzerinden ulaşıyor, doğaya çıkıp tek tek karınca yuvalarindaki işçileri saymıyor. Birkaç konunun altına yapmış olduğun yorumu gördüm, hepsinde bu YouTube kanalindan öğrendiğin bilgilere dayanarak yorum yapmışsın. Sana tavsiyem araştırma yaparken YouTubeda birkaç kanala bağlı kalmak yerine internet üzerinden Google amcaya sorarak araştırmanı yap. 😊
sağol kardeşim ben okuldaki messor yuvasını izliyorum ve bazen besliyorum.yani bazen internete bakıyorum.bazen kanalları izliyorum.

Users who are viewing this thread

Üst Alt