Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber Canlı Yeme Alternatif Protein Kaynakları

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

Her sezonun başında yeni hobicilerin kraliçe bulmasıyla bu soru sürekli karşımıza geliyor insanlar ailelerinin eve canlı yem Kabul etmeyeceğini canlı yem beslemek istemediğini söylüyorlar Ben de bu yazıda size Karıncalar için canlı yemleri alternatif protein kaynaklarını derlemek isterim

Haşlanmış yumurta beyazı
Ton balık
Sosis salam
Protein değeri yüksek Balık yemleri
Kurutulmuş Çekirge
Hasatçı türler için bazı kuruyemişler (burda bazı dememin sebebi bazı kuruyemişler protein değeri açısından fakir bunları internetten araştırabilirsiniz)
Tavuk eti
Protein tozu
Ayrıca ek olarak evinizde etli yemek piştiyse o etlerden ya da protein değeri açısından yüksek yemekler piştiyse o yemeklerden küçük parçalar verebilirsiniz benim böyle yapmışlığım var

Daha aklıma gelmeyen sizin de düşündükçe aklınıza gelecek bir sürü protein kaynağı var herhangi bir petshopa gidip de fikir edinebilirsiniz

Benzer konular

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

Bu konuda Çokça deneme yanılma yoluyla birkaç Sonuca Varmıştım.
Kedi maması vermişliğim var örnek vermek gerekirse 10 kolonimden 8 i kıtlıktan çıkmış gibi kedi maması yedi.-
Yaş kedi mamasının suyuna Formica Rufibarbi deli oluyordu-
Yumurta sarısını Messorlarıma vermiştim yemişlerdi-
Formica Rufibarbilerim ve messor Structorlarım Kaşar peynirini Gayet sevmişlerdi ve hala takviyesini yaparım-
Sucuk aldığınızda Dikkatli bakarsanız Sucuğun içerisinde Ufak ufak Beyaz parçalar oluyor Onlardan da vermiştim-
Yoğurt Suyu kalsiyum değerleri yüksek olduğundan haftada 2-3 damla yoğurt suyu veriyorum, içiyorlar-

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

evde annem un kurduna izin vermiyordu. yaklaşık 2 2.5 haftaya da ilk işçilerim çıkıcak . gerçekten kara kara bunu düşünüyodum .çok teşekkürler
Alternatifleri değerlendirmekte her zaman fayda var ben bu listeye ulaşana kadar Çok işçi çok kraliçe kaybettim ama unutma her tür yemiyor biraz biraz deneyebilirsin hiç yoktan Balkonuna annene çaktırmadan soda kapağına veya başka bir şeyin içine biraz bal dökerek bol bol arı yakalayabilrsin havalar yeni yeni ısınıyor doğru düzgün arılar uçuşmaya başlar bolca taze besin , daha aklıma gelirse buraya yazarım. :ROFLMAO:

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

evde annem un kurduna izin vermiyordu. yaklaşık 2 2.5 haftaya da ilk işçilerim çıkıcak . gerçekten kara kara bunu düşünüyodum .çok teşekkürler
Karınca besleyen hobici için etik mi bilemem ama doğadan farklı cins karınca toplayıpda verebilirsin sonuçta kendi doğasında savaşıyorlar hatta yumurta bile çalıyolar

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

Karınca besleyen hobici için etik mi bilemem ama doğadan farklı cins karınca toplayıpda verebilirsin sonuçta kendi doğasında savaşıyorlar hatta yumurta bile çalıyolar
zamanında canilik yapıp karınca topçukları yapmıştım ballı hemde, fakat anca aşşırı aç kalırlarsa yiyorlar

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

zamanında canilik yapıp karınca topçukları yapmıştım ballı hemde, fakat anca aşşırı aç kalırlarsa yiyorlar
Şahsen denemedim sadece öyle duymuştum sadece 1 kere başarısız bi kraliçem vardı onu vermiştim tetralara o da başarısız olduğu için yoksa bi işe yaramıcaktı

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

Alternatifleri değerlendirmekte her zaman fayda var ben bu listeye ulaşana kadar Çok işçi çok kraliçe kaybettim ama unutma her tür yemiyor biraz biraz deneyebilirsin hiç yoktan Balkonuna annene çaktırmadan soda kapağına veya başka bir şeyin içine biraz bal dökerek bol bol arı yakalayabilrsin havalar yeni yeni ısınıyor doğru düzgün arılar uçuşmaya başlar bolca taze besin , daha aklıma gelirse buraya yazarım. :ROFLMAO:
arı deyince bi değişik oldum nedense . ama sanırım şuanlık messorlara sosis ,yumurta vs versem yeterli olcak gibi duruyor. ? ? :giggle:

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

arı deyince bi değişik oldum nedense . ama sanırım şuanlık messorlara sosis ,yumurta vs versem yeterli olcak gibi duruyor. ? ? :giggle:
messorlara sosis vermeniz güzel olur ama seçici tavırlarla karşılaşırsanız daha kuru gıdalara yöenlin mesela kaşar peyniri-sucuk-kedi /köpek maması kuru veya yaş.

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

Messor var şuan elimde sana sevdiği yiyecekleri söyliyim tohum (hem karbonhidrat hem protein) balık yemi (protein) kaju (pahalı ama 5 TL'lik al içinde yağ protein ve karbonhidrat var güzel besin)bu 3ü bence çok iyi kajuyu kendi kolonide değil ama doğadaki koloniler vermiştim hepsi yemişti

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

susam+çiğ badem özellikle baktın sıkıldın otur pidenin üstünden susam topla :D , aslında messorlara canlı yem vermene o kadar da gerek yok yani canlı yemin yerini tutacak besinler, tohumlardan protein ihtiyaçlarını karşılıyorlar fazla endişe etmene gerek yok o konuda

çaylakoski

Media
30 Mar 2021
32
10
50
LV
0

Tavuk köfteler var salam gibi aynı, bir kere onun bir parçasını atmıştım doğrudan tüpün içine götürmüşlerdi. Daha sonra salam, sosis hatta pastırma parçası bile denedim oralı olmadılar. Tohum demişken siyah olan nijer tohumunu da aşırı seviyorlar. %25 protein var.

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

Tavuk köfteler var salam gibi aynı, bir kere onun bir parçasını atmıştım doğrudan tüpün içine götürmüşlerdi. Daha sonra salam, sosis hatta pastırma parçası bile denedim oralı olmadılar. Tohum demişken siyah olan nijer tohumunu da aşırı seviyorlar. %25 protein var.

+ olarak en sevdikleri tohum türü çim tohumu, kanarya yemlerinde bolca var.

Ekli dosyalar

• lawn-seed.jpg
    lawn-seed.jpg
    107.5 KB · Görüntüleme: 191

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

+ olarak en sevdikleri tohum türü çim tohumu, kanarya yemlerinde bolca var.
Ben şahsen tohum için muhabbet kuşu yemi çim tohumu ve maydanoz tohumunu karıştırıyorum

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

arkadaşlar bende çim tohumuna benzeyen bi tohumvar muhabbet kuşum ishal olduğunda bu yemden ver diye petshop çu vermişti sizce çim tohumumu?

Users who are viewing this thread

Üst Alt