Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Cataglyphis Multiqueen Koloni

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

Geçen bulduğum cata kraliçelerin den biriyle bugün bulduğum cata kraliçesini aynı tüpe koydum. Yaklaşık 3 saattir yan yana duruyorlar. İlk başta stresliydiler fakat şu anda gayet iyi anlaşıyorlar. Biri diğerine göre biraz daha büyük. Yarın işçi eklemeyi düşünüyorum ama geçen bulduğum kraliçeye işçi eklediğimde onu dövmeye başlamışlardı.Zarar görmeden onu kurtarmıştım. Bence şimdi başarılı olacağım.

Ekli dosyalar

• IMG_20210808_221604.jpg
    IMG_20210808_221604.jpg
    804.1 KB · Görüntüleme: 195
  • IMG_20210808_221617.jpg
    IMG_20210808_221617.jpg
    571 KB · Görüntüleme: 190

Benzer konular

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Gelişimleri bekliyoruz.

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Geçen bulduğum cata kraliçelerin den biriyle bugün bulduğum cata kraliçesini aynı tüpe koydum. Yaklaşık 3 saattir yan yana duruyorlar. İlk başta stresliydiler fakat şu anda gayet iyi anlaşıyorlar. Biri diğerine göre biraz daha büyük. Yarın işçi eklemeyi düşünüyorum ama geçen bulduğum kraliçeye işçi eklediğimde onu dövmeye başlamışlardı.Zarar görmeden onu kurtarmıştım. Bence şimdi başarılı olacağım.
Cataglyphis cinsi bakan çok yok. Günlük tutarsanız güzel olur. Ayrıca tüpte su mu yok yoksa bana mı öyle geliyor? :)

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Ne yazık ki denemenin sonucu kötü sonuçlanacak gibi görünüyor. Yine de "denedim" demek lazım bazı şeylerde.

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

Olan olayları sırasıyla anlatıyım. Eklediğim işçiyi öldürdüler. Kraliçeler uzun süre beraber yaşadı ama yumurta alamadım. Önce bir kraliçe sonra diğeri öldü.

EfeS

Pupa
8 Tem 2021
80
12
30
LV
0

Olan olayları sırasıyla anlatıyım. Eklediğim işçiyi öldürdüler. Kraliçeler uzun süre beraber yaşadı ama yumurta alamadım. Önce bir kraliçe sonra diğeri öldü.
ben 1 cataya 4 tane isci koymustum iscilerin biri direkt kraliceyi dovmeye baslamisti o isciyi cikardim (isciyi aldim tavuga attim yesin diye) sonra isciler farkli kolonilerden olduklari icin galiba isciler arasinda kavga cikmisti o arada kraliceyi oldurmuslerdi
catalar gercekten cok garip

Batuhan239

Media
28 Ağu 2021
119
25
55
LV
0

ben 1 cataya 4 tane isci koymustum iscilerin biri direkt kraliceyi dovmeye baslamisti o isciyi cikardim (isciyi aldim tavuga attim yesin diye) sonra isciler farkli kolonilerden olduklari icin galiba isciler arasinda kavga cikmisti o arada kraliceyi oldurmuslerdi
catalar gercekten cok garip
Neresi garip lan HAHAHAHAHA Farklı türden işçileri alıp bir kraliçeyle birleltirmeye çalışıyorsun. Tabikide ile yaramaz XD

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Neresi garip lan HAHAHAHAHA Farklı türden işçileri alıp bir kraliçeyle birleltirmeye çalışıyorsun. Tabikide ile yaramaz XD
Bak kardeşim 2 gündür takip ediyorum tavırların ve kurduğun cümleler çok gevşek, laubali ve argo.. burası bir bilgi alışverişi platformu geyik yeri değil geyik yapacaksan, konulara sürekli laubali ve aşağılayıcı cevaplar vereceksen git Facebookta takıl.. son sözümdür dahada cevap vermem sana

EfeS

Pupa
8 Tem 2021
80
12
30
LV
0

yalniz farkli tur demedim, farkli koloni dedim.yani farkli cata kolonilerinden isciler aldim.Baska turden isci koysam TABİİ Kİ DE normal bir sekilde öldürürler

Batuhan239

Media
28 Ağu 2021
119
25
55
LV
0

yalniz farkli tur demedim, farkli koloni dedim.yani farkli cata kolonilerinden isciler aldim.Baska turden isci koysam TABİİ Kİ DE normal bir sekilde öldürürler
Yanlış anlamışım kusura bakma. Bu arada gülerken kötü bir düşüncem yoktu, haberin olsun yani, başkalarını aşağlamayı hiç sevmem aşağlatmam da.

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

Bir de kraliçelere işçi eklediğimde kraliçenin biri formik asit gibi birşey salgılamıştı. Catalarda formik asit üretebiliyorlar mı?

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Ya komiğime gitti ne yapayım ? Herşeyi ciddiye almayın. Aşağılayıcı bir travım olduysa da affola, ama öyle bir derdim yoktu. İşin içerisine biraz eğlence katılsa br olur ki? Güldüm sadece :/
4chan değil ki burası dostum kısıtlı kitle içinde karınca hobisini yapmaya çalışıyoruz.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Bak kardeşim 2 gündür takip ediyorum tavırların ve kurduğun cümleler çok gevşek, laubali ve argo.. burası bir bilgi alışverişi platformu geyik yeri değil geyik yapacaksan, konulara sürekli laubali ve aşağılayıcı cevaplar vereceksen git Facebookta takıl.. son sözümdür dahada cevap vermem sana
aynen öyle reis söyleyecem söylemek istemiyorum gerçekten haklısın

Users who are viewing this thread

Üst Alt