Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Cataglyphis nodus 1.5 yaşında

Kaan

Media
Yasaklanmış Üye
31 Tem 2020
41
15
50
LV
0

2772CCA3-434D-4699-A488-5031CA88746B.jpeg
D136B214-5568-4D48-B071-0E29AD4543BA.jpeg
6F7B0BB5-FA8F-4199-9BC8-731F13B42F5B.jpeg

Yaklaşık bir buçuk yaşında eski forumda da vardım karınca hobisine başlayalı 3 sene oldu o zaman lisedeydim şuan üni ikinci sınıftayım. Çok besleme yapmadım zamanım yoktu o yüzden işçi sayısı şuan halen 8. Bi ara 20 ye çıktı .
Bu tür beslemek isteyen arkadaşlarımızın dikkat etmesi gereken şey sabır ve bikaç işçi koymak 100 e yakın kraliçe belki denedim. İşçi koymak en mantıklısı .Çok hevesliydim bunu besliyorum diye çünkü zor tür. Ama çok da camponotoslardan farkı yok keyif olarak azcık daha hızlılar . Ben camponotusları daha çok seviyorum o yüzden pek bişey kaybetmezsiniz sizde yoksa ve türün tam Bursa lokasyonunda uçuş tarihi 15 Haziran 1 Temmuz arası kumlu yerlerde bulunması daha olası şekerli suyu çok seviyor bal ya da şekerli su aynı şeyler gerçi.Böcek olarak un kurdu yerine çekirgeyi çok dahafazla seviyorlar çekirge abdomeni . Elinizi kaptırmayın ısırma potansiyelleri yüksek büyük formikaryum yapın bence 20 işçiden sonra daha hoş görünür. Bu kadar kısaca çok bi esprisi yok aynı camponotus benzeri biraz daha hızlı ve vahşisi.