Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

cataglyphis nodus işçisi arıyorum

Magne

Pupa
Stj. Destek Yetkilisi
Yasaklanmış Üye
18 Tem 2021
84
20
30
LV
0

İstanbul bağcılar ve geniş çevresinde cataglyphis nodus işçisi arıyorum. Kraliçeye sanırım işçi eklemesi yapmam gerekiyor pek bilgim yok kraliçeyi bulalı 2 hafta oldu kanatlarını döktü dün
cataglyphis nodus olduğunu öğrendim, tüpünü hortuma bağlayıp içerisine şekerli su ekledim daha yumurtlamadı şartları uygun sizce yumurtlar mı ve işçi bulmam şart mı

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

İşçi bulmanız şart değil ama süreci kolaylaştırıyor.

Magne

Pupa
Stj. Destek Yetkilisi
Yasaklanmış Üye
18 Tem 2021
84
20
30
LV
0

O zaman bu kraliçenin ben işçi bulmasam bile yumurtlaması gerekli değil mi şekerli su ile besleme yaptım nasıl yaptığımı da anlattım bir sorun olmaz değil mi tüpün ağzı kapalı değil şu an out worldüne bağlı çok büyük bir alan da değil tüpü benimsemiş kraliçe içerisi karanlık out world aydınlık baktığım alanda aydınlatma sistemi var

talhaakın

Süper Majör
6 May 2021
288
124
140
Ödüller
3
LV
2

sıcaklık da uygunsa neden başarılı olmasın ama bulursan da ekleme yap

Magne

Pupa
Stj. Destek Yetkilisi
Yasaklanmış Üye
18 Tem 2021
84
20
30
LV
0

bildiğim kadarıyla yuvada çok nem istemiyorlar ama out worldde ışık ve sıcaklık seviyorlar

talhaakın

Süper Majör
6 May 2021
288
124
140
Ödüller
3
LV
2

aynen öyle, çöl cinsi oldukları için ona göre ayarlama.yapmak lazim. çölü düşün ve o ekosistemo kurmaya çalış

Magne

Pupa
Stj. Destek Yetkilisi
Yasaklanmış Üye
18 Tem 2021
84
20
30
LV
0

yok ampul değil şerit led aydınlatma ısı yaymıyor out worldün bir bölümü sıcak oluyor o da ısıtıcı pad sayesinde

Magne

Pupa
Stj. Destek Yetkilisi
Yasaklanmış Üye
18 Tem 2021
84
20
30
LV
0

inşallah diyelim insanın ilk türü çata olunca garip oluyormuş :D

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Bende 5 farklı tür cata var hiç işçi eklemedim noduslarda çok rahat işçi almak. Strese girmesin yeter.

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Harbiden öyle ama bu türde başarırsam benim başaramayacağım tür yoktur Türkiye'de.
Var maalesef :/

kribiyotik türler.

kribiyotik türlerin yanında cataglyphisler çocuk oyuncağı gibi.

Benim fikrimce.

cryptopone ochracea
Ponera gibi.

Users who are viewing this thread

Üst Alt