Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

CC Tarantula Morio Kurdu.

ahmett4sd3mir

Yumurta
16 May 2022
48
9
15
LV
0

Tarantula için morio kurdu vermek sıkıntı olur mu? yağ oranının çok yüksek olduğunu duymuştum. bende l7 cc var çok sık besleme yapıyorum ve her seferinde iştahla yiyor abdomenide gayet şiş, yem verme sıklığını kendim mi ayarlıyayım yoksa canlı doyduğunda yemek yemeyi keser mi? beslenme çeşitliliği 6 tane 1 cm dubia 1 tane yetişkin morio şeklinde.

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

uygun boyda morio kurtlarını verebilirsiniz canlılar çok şiştiğinde genelde yemeyi keserler kabuğa kadar ama yine de yemek yemeyi kesene kadar şişirmek iyi değil

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Tarantula için morio kurdu vermek sıkıntı olur mu? yağ oranının çok yüksek olduğunu duymuştum. bende l7 cc var çok sık besleme yapıyorum ve her seferinde iştahla yiyor abdomenide gayet şiş, yem verme sıklığını kendim mi ayarlıyayım yoksa canlı doyduğunda yemek yemeyi keser mi? beslenme çeşitliliği 6 tane 1 cm dubia 1 tane yetişkin morio şeklinde.

Tarantulaların yaşam mekanizması çok basittir.
Doyana kadar ye sonra kabuk at sonra yine ye yine kabuk at.
Öyle ki bir tarantulayı ona zarar verecek şekilde besleyemezsiniz. Aksine kabuk sonrası daha şişkin bir abdomene sahip olur bu da kabuk sonrası süreci daha rahat atlatması demektir.
Bazı insanlar fazla şişik abdomenin Kabuk atarken sorun yaratacağını vs düşünür ama bu tamamen saçmalıktır. Tarantulayı fazla beslemek kabuk sürecini hızlandırır bu da dolaylı yoldan tarantulanın sling evresindeki ömrünü kısaltır. Yani hızlı kabuk atacağı için sling evrede daha kısa vakit geçirir.
Özetle tarantulanızın yüksekten düşüp de abdomenini yarabileceği bir teraryumu yoksa istediğiniz zaman besleyebilirsiniz. Sonuçta amacımız doğayı taklit etmek ve bu canlıya doğada bolca yem geldiğinde reddetmeyecektir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ahmett4sd3mir

Yumurta
16 May 2022
48
9
15
LV
0

Öyle ki bir tarantulayı ona zarar verecek şekilde besleyemezsiniz. Aksine kabuk sonrası daha şişkin bir abdomene sahip olur bu da kabuk sonrası süreci daha rahat atlatması demektir.
Bazı insanlar fazla şişik abdomenin Kabuk atarken sorun yaratacağını vs düşünür ama bu tamamen saçmalıktır. Tarantulayı fazla beslemek kabuk sürecini hızlandırır bu da dolaylı yoldan tarantulanın sling evresindeki ömrünü kısaltır. Yani hızlı kabuk atacağı için sling evrede daha kısa vakit geçirir.
Özetle tarantulanızın yüksekten düşüp de abdomenini yarabileceği bir teraryumu yoksa istediğiniz zaman besleyebilirsiniz. Sonuçta amacımız doğayı taklit etmek ve bu canlıya doğada bolca yem geldiğinde reddetmeyecektir

haklısınız

Swalfken

Majör
2 Mar 2021
105
54
75
LV
0

Power yapıp sıcaklık yükseltilirse katılıyorum ama sıcaklık düşükse kontrollü besleme taraftarıyım. Sıcaklık düşükse canlı yiyebildiği kadar yedikten sonra bir süre oruç dönemine girebiliyor.

Users who are viewing this thread

Üst Alt