Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Çiftleşmedeki yavru fazlalığını nasıl gideriyorsunuz

Shyren

Yumurta
19 Ağu 2022
16
2
15
LV
0

merhaba iyi günler ben shyren egzotik hayvanları oldum olası sevmişimdir ve bir süre önce tarantula hobisine başlama kararı aldım ve bu foruma bu sebeple girdim bu forumda bilgilendim ama hala aklımda kalan konular var ben sling bir lasiodora parahybana ile başlamayı düşünüyorum ve en yakın zamanda mümkünse L2 alıcağım sorun bu tarantulayı büyütmemle alakalı değil zaten bunun hakkında forumda yeterince bilgi verilmiş bu bilgiler içinde teşekkür ederim ilerde tarantulalardan yavru alırım düşüncesiyle çiftleştirme rehberlerlerinede göz attım bu konu hakkında az konu açıldığını ve yeterince bilgi verilmediğini düşünüyorum bu konunun neden çok açılmadığınıda rehberlere bakınca anlayabiliyorum bunun riskli bir iş olduğunu düşünüyorum açıkçası erkeğin ölmesi riski bile var bu yüzden benim gibi yeni başlayan insanlarda baktığı tarantulanın ölmesini istemediği için çokda çiftleştirme işlerine girmiyorlar çiftleştirmede benim en çok aklıma takılan konu ise yavru çokluğu lasiodora parahybanalar okuduğuma göre çok yavru veriyorlarmış yaklaşık 1000-2000 arası yavru alanlara bu kadar yavru tarantulaya nasıl bakabildiklerini sormak istiyorum çünkü bence bayağı zor biraz korkunç bir düşünce olsada acaba bakabildiklerine bakıyorlar fazlalıkları doğaya salıyorlar yada canlı yem olarakmı kullanıyorlar gibi tuhaf bir düşüncem var umarım böyle değildir bilenler beni bu konuda bilgilendirir cevaplarınız için şimdiden teşekkürler (bu ilk forum deneyimim hiç forumlarda konu açmadım o yüzden acemiyim kusura bakmayın)

Benzer konular

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

merhaba iyi günler ben shyren egzotik hayvanları oldum olası sevmişimdir ve bir süre önce tarantula hobisine başlama kararı aldım ve bu foruma bu sebeple girdim bu forumda bilgilendim ama hala aklımda kalan konular var ben sling bir lasiodora parahybana ile başlamayı düşünüyorum ve en yakın zamanda mümkünse L2 alıcağım sorun bu tarantulayı büyütmemle alakalı değil zaten bunun hakkında forumda yeterince bilgi verilmiş bu bilgiler içinde teşekkür ederim ilerde tarantulalardan yavru alırım düşüncesiyle çiftleştirme rehberlerlerinede göz attım bu konu hakkında az konu açıldığını ve yeterince bilgi verilmediğini düşünüyorum bu konunun neden çok açılmadığınıda rehberlere bakınca anlayabiliyorum bunun riskli bir iş olduğunu düşünüyorum açıkçası erkeğin ölmesi riski bile var bu yüzden benim gibi yeni başlayan insanlarda baktığı tarantulanın ölmesini istemediği için çokda çiftleştirme işlerine girmiyorlar çiftleştirmede benim en çok aklıma takılan konu ise yavru çokluğu lasiodora parahybanalar okuduğuma göre çok yavru veriyorlarmış yaklaşık 1000-2000 arası yavru alanlara bu kadar yavru tarantulaya nasıl bakabildiklerini sormak istiyorum çünkü bence bayağı zor biraz korkunç bir düşünce olsada acaba bakabildiklerine bakıyorlar fazlalıkları doğaya salıyorlar yada canlı yem olarakmı kullanıyorlar gibi tuhaf bir düşüncem var umarım böyle değildir bilenler beni bu konuda bilgilendirir cevaplarınız için şimdiden teşekkürler (bu ilk forum deneyimim hiç forumlarda konu açmadım o yüzden acemiyim kusura bakmayın)

İnsanlar üretimi erkek kaybı nedeniyle değil, sürekli bir şekilde baskın yedikleri için yapmıyorlar. Yoksa 20 tane lasiyi bir yıl önce 1600tlye alabiliyordun. Yarısı erkek yarısı dişi olsa bir dişi 4 erkeği öldürse bile üretim garanti diyebilirdik, ancak adam bir hobi yapıyor ve canlıları üretiyor eşe dosta satıp dağıtıyor ve bir anda yüklü miktarda ceza yiyip canlılarına el konuluyor sence bu riske değer mi? Hem hobisinden oluyor hem parasından hem psikolojisinden. Bir üreticinin ürettiği 1000-2000 lasiodora parahybana peynir ekmek gibi satılır. Lp üret 1000 tane yavrun olsun yavruların tanesini 50₺den sat bakayım 1 ay içinde elinde yavru kalır mı :) yani erkeğin ölme riski falan hikaye. Şu hobi türkiyemizde yasal olsa ne türler üretiriz ama maalesef herkes elindekiyle kalıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Shyren

Yumurta
19 Ağu 2022
16
2
15
LV
0

İnsanlar üretimi erkek kaybı nedeniyle değil, sürekli bir şekilde baskın yedikleri için yapmıyorlar. Yoksa 20 tane lasiyi bir yıl önce 1600tlye alabiliyordun. Yarısı erkek yarısı dişi olsa bir dişi 4 erkeği öldürse bile üretim garanti diyebilirdik, ancak adam bir hobi yapıyor ve canlıları üretiyor eşe dosta satıp dağıtıyor ve bir anda yüklü miktarda ceza yiyip canlılarına el konuluyor sence bu riske değer mi? Hem hobisinden oluyor hem parasından hem psikolojisinden. Bir üreticinin ürettiği 1000-2000 lasiodora parahybana peynir ekmek gibi satılır. Lp üret 1000 tane yavrun olsun yavruların tanesini 50₺den sat bakayım 1 ay içinde elinde yavru kalır mı :) yani erkeğin ölme riski falan hikaye. Şu hobi türkiyemizde yasal olsa ne türler üretiriz ama maalesef herkes elindekiyle kalıyor

bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim haklısınız bir çok erkek kaybetseniz bile sadece bir çiftleştirmede 1000 lercesini geri alıyorsunuz açıklamanız için sağolun

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim haklısınız bir çok erkek kaybetseniz bile sadece bir çiftleştirmede 1000 lercesini geri alıyorsunuz açıklamanız için sağolun

Rica ederim ne demek

Shyren

Yumurta
19 Ağu 2022
16
2
15
LV
0

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönder
ayrıca yasal olmamasının büyük bir etken olduğunu unutmuşum

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Biz hala tarantulam 3 gündür yemek yemiyor da sayıklıyoruz üretimle ilgili çokça bilginin ve rehberin olmamaması gayet normal :)

Üretime gelince kokonun yani yumurta kesesini manuel olarak açmak gerekiyor eğer bunu yapmazsanız ve dişiye bırakırsanız yavrular çıktıktan sonra kontrolü çok zor olur.. kokon açıldıktan sonra nasıl inkübe edildiği nasıl kontrol edildiği ne zaman yavrular ayrılmalı bunların bilgileri rehberleri mevcut.. bir diğer konu ise uygun çiftler bulamamak yani çiftleştirme için 2 bireyinde adult boylarda olması gerekli yani kişiler her zaman elindeki türe göre uygun erkek veya dişi bulamıyor.. birde son olarak denildiği gibi baskınlar ve şikayetler..

Before

Yumurta
29 Ocak 2022
42
6
15
LV
0

Çiftleşme deli yavru fazlalığını tabikide satarak gidiyorlar üretimde eşlerken en olsaı şey erkeğin yenmesidir ki bu yüzden garanti olsun diye 2 erkek bile alan var yavruları canlı yem olarak kullanmak saçma ki sen o kadar emek verdiğin bir üretimi niye canlı yem olarak kullanıyorsunki düşüncesi bile saçma ayrıca üretilen tarsntulaları salmakta saçma en azından satılıyorsa verirsin o hayvanın doğası zaten Bi kere Türkiye değilki türkiyede 3 tane tür var senin üreteceği tür Türkiye de taşıyamıyor ve birde daha bebekse salmak aptalca bir fikir çünkü o hayvana yazık yaşama ihtimali Bi kere çok düşük bbu formda da erastes in dediği gibi üretimle alakalı çok Bi konu bulamazsın çünkü hala başlangıca dayalı sorular veya yine saçma sapan sorular soruyorlar yabancı kaynaklarda daha çok bilgiler var
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

O zamana göre 20 lp 1600 çok muş 😃😃😃

Users who are viewing this thread

Üst Alt