Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Çıyanlar taze Cansız Canlı yemler ile beslenir mi?

Savas

Yumurta
3 May 2022
14
8
15
LV
0

Selam,
Çıyan beslemek istiyorum ancak ailem canlı yeme karşı geliyor. Ancak 3 Çeşit taze dondurulmuş tartara türü ve un kurdu alacağım. Onları eritip karınca kolonilerime vermek istiyorum. Çıyan ölü tartara ve un kurdu kabul eder mi?

Benzer konular Forum Tarih
K Çıyanlar 4 2K

Benzer konular

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Peki sling tarantula ölü yem yermi

Savas

Yumurta
3 May 2022
14
8
15
LV
0

Peki sling tarantula ölü yem yermi
Tarantulalardan emin değilim ancak çıyanı kıyma ve ölü kurt ile besleyenini duydum. Ama forum üyelerinin tavsiyelerini dinlemek lazım.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Deneyimi olmayan varsa benim için ölü un kurdu felan atıp deneyimleyebilir mi? Ona göre satın alacağım çıyanı.

Son düzenleme:

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

slingler ölü yem yer ama kurutulmuş falan olmaması lazım
Tamam çok saol elimde l1 Lp var ama boyutuna göre canlı yemim yok 3-4 parçaya bölüp vereceğim

Tarantulalardan emin değilim ancak çıyanı kıyma ve ölü kurt ile besleyenini duydum. Ama forum üyelerinin tavsiyelerini dinlemek lazım.

Deneyimi olmayan varsa benim için ölü un kurdu felan atıp deneyimleyebilir mi? Ona göre satın alacağım çıyanı.
Satın alacağın kişiye de sorabilirsin

Son düzenleme:

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
350
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Cahilliğime verin, sling bir tür mü?
Bence araştırma yapmalısın anladığında göre henüz hiç bir arastirma yapmamışsin. Araştırma yapmadan kesinlikle alma. Sadece türlere bakmışsın ve sakin elime alayım yeter mantiginda gidiyorsun ama yapma. Öncelikle sağlam bir araştırma yap

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Bence araştırma yapmalısın anladığında göre henüz hiç bir arastirma yapmamışsin. Araştırma yapmadan kesinlikle alma. Sadece türlere bakmışsın ve sakin elime alayım yeter mantiginda gidiyorsun ama yapma. Öncelikle sağlam bir araştırma yap
Tarantula değil aslında çiyan alacak arkadaş

Savas

Yumurta
3 May 2022
14
8
15
LV
0

Ben tarantula almayacağım ki, ben bir soru sordum çıyanlar hakkında ve konu tarantulaya döndü.

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
350
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Ben tarantula almayacağım ki, ben bir soru sordum çıyanlar hakkında ve konu tarantulaya döndü.
Konular karıştı pardon😀 tarantula alacak başkasının konusuna yazacaktım senin konuyu okurken senin msji görüp senin konuya yazmışım kafa dalgın kusura bakma

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

Selam,
Çıyan beslemek istiyorum ancak ailem canlı yeme karşı geliyor. Ancak 3 Çeşit taze dondurulmuş tartara türü ve un kurdu alacağım. Onları eritip karınca kolonilerime vermek istiyorum. Çıyan ölü tartara ve un kurdu kabul eder mi?
Çiyanların ilk tercihi daima canlı yemlerdir ama aç kaldıklarında hayatta kalma iç güdüsü ile cansız yemleri de yerler ayrıştırıcı bir canlı sonuçta.

Savas

Yumurta
3 May 2022
14
8
15
LV
0

Çiyanların ilk tercihi daima canlı yemlerdir ama aç kaldıklarında hayatta kalma iç güdüsü ile cansız yemleri de yerler ayrıştırıcı bir canlı sonuçta.
Kıyma verenide duydum. Cansız yeme alışmıyorlar mı? Yani kalp atışında bakacak değil ya.

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

Net bir cevap verdiğimi düşünüyorum alışma konusunda net bir şey söyleyemeyeceğim fakat yem tercihinde bulunabiliyorlar kimileri hamam böceklerini severken kimileri kurt türlerini seviyor (damak zevki 😁) bu durum daha çok tarantulalarda görülüyor, karıncalar da çok fazla yetkinliğe sahip değilim ama onlar da yem tercihi oluyor bizzat da denedim . Dediğim gibi ayrıştırıcı oldukları için cansız yem de tüketirler ben kendim kıyma da verdim yedi. Bir çok etkenin yanında canlının karakteri de önemli bu da besleyerek tecrübe edilerek öğrenilecek bir durum.
Kıyma verenide duydum. Cansız yeme alışmıyorlar mı? Yani kalp atışında bakacak değil ya.

Muhtemelen alacağın çiyan cingulata olacaktır o da %99 wc, canlı veya cansız yem kabul etmeme gibi bir durumun söz konusu olacağını düşünmüyorum sadece canlı eline geçtiğinde uzun bir süre canlı veya cansız yem kabul etmeye bilir wc olduğundan dolayı ama çiyanlar uzun süre açlığa dayanabilen canlılardır.

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
350
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Bir ekleme yapayım, ciyanlarin cansız yem yeme konusunda birşey diyemem ama tarantulalar titreşim ile avlanan canlılar. Verdiğiniz canlı yemin hareketlerindeki titreşim ile yemi hisseder ve o titreşimler sayesinde yemin yerini saptayıp avlar. Cansız yemi direk attığınızda ilgisiz kalacaktır titreşim algilayamayacagi için. Hatta yemi ilk attiginizda tarantulanin yakınına düşmezse tarantula hareketlenip durur, yemin tekrardan hareket etmesini bekler yerini saptayıp avlamak için.
Titreşimi kendimiz cımbız veya uzun bir şeyle uzaktan yapsak olmaz mı diye soranlar olacaktir. Tarantulalar canlının yaydığı titreşimden büyük ya da küçük boyutlarda olup olmadığını anlayabilir. Yani yanlışlıkla büyük bir canliymis gibi titreşim yaparsanız kaçma modunu açacaktır. Bu da sizin için eziyete dönüşür. 😊

Not: Bahsettiğim cansız yem kısmı kesinlikle kıyma veya kurutulmuş yemler değildir! Kafası ezilip yeni öldürülmüş canlı yemlerden bahsediyorum. Tarantulalar avlarının içini sıvılaştırıp emerek beslenirler. Çiğneme gibi bir olayları kesinlikle yoktur!

Son düzenleme:

Users who are viewing this thread

Üst Alt