Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Çoğalan un kurtları ne yapayım

CzrElektronik

Yumurta
1 Şub 2022
47
22
15
LV
0

Selamlar hobide yeniyim ve un kurtları ile besleme yaptiğim 3 adet canlım var. 100 mikro 100 tane de yetiskin un kurdu almistim 3 hafta kadar önce. Buyukler 2 haftadır pupa oluyor. elimde 50den fazla pupa, 1 bocek, 130 kadar da larva var. Un kurtlarini buyutmek cok zevkli ve ben uretmek istiyorum her evreyi ayri kaba koyuyorum, larvalari boyutuna gore ayiriyorum, nemine özen gösteriyorum vs ama bunlar 2 3 aya baya çoğalacaklar ihtiyacımın fazlasını ne yapabilirim, satacak biryer varmıdır?

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Herkesin ilk hobiye başladığında başına gelen sorunlardan bir tanesi :) sıcak ortamı çok sevdikleri için ortam sıcaklığı 25 derece üstünde olursa çok hızlı gelişip büyüyebilirler ve bir süre sonra koloni kontrolden çıkıyor heryer pupa ve böcekle doluyor sonra akabinde tekrar döngü başlıyor ve binlerce kurt.. yapman gereken larvaları sıcak ortamdan uzak tutacaksın ortalama 10-15 derecelerde tutarsan metobilizmaları yavaşlayacak ve çok sık beslenemeyecekleri için büyümeleride aynı şekilde yavaşlayacak..

CzrElektronik

Yumurta
1 Şub 2022
47
22
15
LV
0

Herkesin ilk hobiye başladığında başına gelen sorunlardan bir tanesi :) sıcak ortamı çok sevdikleri için ortam sıcaklığı 25 derece üstünde olursa çok hızlı gelişip büyüyebilirler ve bir süre sonra koloni kontrolden çıkıyor heryer pupa ve böcekle doluyor sonra akabinde tekrar döngü başlıyor ve binlerce kurt.. yapman gereken larvaları sıcak ortamdan uzak tutacaksın ortalama 10-15 derecelerde tutarsan metobilizmaları yavaşlayacak ve çok sık beslenemeyecekleri için büyümeleride aynı şekilde yavaşlayacak..
Çok teşekkür ederim sağolun. Iyi forumlar dilerim

KAĞAN

Yumurta
6 Şub 2022
32
9
15
LV
0

Fazla olan un kurdlarını dışardaki kolonilere verebilirsin bu sayede ödeşirsin sonuçta kraliçeyi dışardan aldın

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Fazla olan un kurdlarını dışardaki kolonilere verebilirsin bu sayede ödeşirsin sonuçta kraliçeyi dışardan aldın
geçen yaz çok koloni besledim :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt