Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Componotus

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Öncelikle cinsin ismi Componotus değil Camponotus. Öyle bir sınırlamaya girmenize gerek yok fakat tüp yavaştan küçük gelmeye başladığı zaman takabilirsiniz. Yani tüpün pamuğunu açtığınızda işçiler kaçıyor, besleme zorlaşıyorsa takma zamanı gelmiş demektir.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,854
475
Ödüller
20
LV
5

Camponotus çok yavaş gelişen bir cins geçtiğimiz yaz aylarında bulduğum Camponotus, Formica ve Tetramorium kraliçelerinden Formica 100 işçiye Tetramorium +50 işçiye ulaştı fakat Camponotusta sadece 10 işçi var.. bence 20 işçiye kadar tüpte bakılabilir ki zaten bu 20 işçiden sadece 3-5 tanesi outworlde çıkıp kolonin besin ihtiyacını karşılayacaktır geri kalanlar tüpte yumurtalarla ilgilenir..

Plation

Media
31 May 2021
103
13
55
LV
0

U
Camponotus çok yavaş gelişen bir cins geçtiğimiz yaz aylarında bulduğum Camponotus, Formica ve Tetramorium kraliçelerinden Formica 100 işçiye Tetramorium +50 işçiye ulaştı fakat Camponotusta sadece 10 işçi var.. bence 20 işçiye kadar tüpte bakılabilir ki zaten bu 20 işçiden sadece 3-5 tanesi outworlde çıkıp kolonin besin ihtiyacını karşılayacaktır geri kalanlar tüpte yumurtalarla ilgilenir..
Yok zaten tüpten alma teraryuma almayı düşünmüyorumda biraz kaçmaya çalışıyorlar bende ondan sordum normalde 3 işçi var fakat pamuğu açtığımda dışarı fırlamaya çalışıyorlar bu sebepten outworld takıp beslemeyi kolaylaştırsam olur mu diye düşündüm
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle cinsin ismi Componotus değil Camponotus. Öyle bir sınırlamaya girmenize gerek yok fakat tüp yavaştan küçük gelmeye başladığı zaman takabilirsiniz. Yani tüpün pamuğunu açtığınızda işçiler kaçıyor, besleme zorlaşıyorsa takma zamanı gelmiş demektir.
Anladım teşekkürler

Berk1497

Pupa
8 Ocak 2022
59
47
30
LV
0

Ben de 7-8 işçili koloniler var ben ufak bir outworld e bağladım. Ama üstteki dedikleri gibi 2-3 tanesi çıkıyor dolaşıyor. Ama besleme açısından daha rahat ediyorum. Onların da keyifleri yerinde gibi :)

Plation

Media
31 May 2021
103
13
55
LV
0

Ben de 7-8 işçili koloniler var ben ufak bir outworld e bağladım. Ama üstteki dedikleri gibi 2-3 tanesi çıkıyor dolaşıyor. Ama besleme açısından daha rahat ediyorum. Onların da keyifleri yerinde gibi :)
Bende vazgeçtim outworldden Bi şekilde böyle bakacak 10 işçi civarı olduklarında outworld takarım

Nasuh C

Pupa
6 Nis 2021
65
2
30
LV
0

sen +15 işçiden sonra küçük bir outword ekle +50 işçiden sonra yeni bir formikaryum ve büyük outword ekle iyi olur

Users who are viewing this thread

Üst Alt