Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Crematogaster Günlük #1

furkanagax

Süper Majör
16 Ağu 2020
240
78
140
Ödüller
2
LV
1

Öncelikle selamın aleyküm. Hobici kardeşlerim abilerim bugün sizlere ekim ayının ortalarında insanların yoğun olarak geçtiği bir kaldırımda bulduğum belkide ezilmekten kurtardığım kraliçem hakkında birkaç bilgi vereceğim. Crematogaster kraliçesi ama alt türü nedir bilemem bikaç kişi türüne cerasi dedi. Neyse ben bunu bulduktan sonra 2 haftadan fazla süre yumurtlamasını bekledim ama yumurtlamadı. Bende kış uykusuna yatırdım yaklaşık 2.5 ay kadar ve 25-30gün önce uyandırdım uyandırdıktan 4-5gün sonrada yumurtladı ve şimdi yumurtalar hızlıca gelişerek pupa oldu gerçekten bu cins çok kolaymış yumurtalarına karşı çok şevkatli ve iyi bir bakıcı bu cinsi yeni başlayan arkadaşlara öneririm uçuşlarını kaçırmayın derim kesin sonuç alınır bu cinsden. Diğer kraliçelerimin yumurtaları çok yavaş gelişiyor ama bununkiler müthiş işçiler çıkıncada daha bilgiler vericeğim hoşçakalın:)
Screenshot_20210122-040744_Video Player.jpg