Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Crematogaster Scutellaris olduğunu düşünüyorum farklı bir fikiri olan var mı?

canclimate

Pupa
24 Haz 2020
8
2
30
LV
0

Crematogaster Scutellaris olduğunu düşünüyorum farklı düşünen var mı?

Ekli dosyalar

• IMG-20200622-WA0004.jpeg
    IMG-20200622-WA0004.jpeg
    324.4 KB · Görüntüleme: 234

Benzer konular

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

ben bilmiyorum o kadar ama zor bir tür pekte sevdiğim bir tür değil açıkçası fazla üremiyorlar 100 civarı oluyor işçisi.
Şekerli su takviyesi yap
aslında o bir yalan doğada yürüyüşe cıktığımda 200 300 işçili catalar görmek mümkün ama bendede olsa pek sevmiyorum CARABERA DİVERSA daha güzel bence catadan

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

Teşekkür ederim bir öneriniz var mı?
merhaba benim cata kolonim büyük öncelikle bu tür oda sıcaklığında olmaz söyleyeyim ilk işçi çıkmadan bir outworld kraliçeye her 2 günde besleme <sadece ballı veya şekerli su< işçiler çıktıktan sonra böcek vermeyte başlayabilirsin ama unutmaki yuvasında mutlaka küçükl parçalı çakıl taşı mixi olması gerek bir spot ışıkla veya ısıtıcı pedle veya ampul ile bu ısıyı sağlayabilirsin zamanında başarı elde etmiştim 53 işçi dışarıdan işçi ekleyebilirsin ben mesela çok yardım ama işçi eklemessen çok uzun sürede yumurtlamayıp koloni çok yavaş büyüyebilir elinle alma çok fena ısssırır
08d36b6d7a88057031f025861cata.jpg
Cataglyphis_bicolor_casent0104612_profile_1.jpg
unnamed.jpg

canclimate

Pupa
24 Haz 2020
8
2
30
LV
0

merhaba benim cata kolonim büyük öncelikle bu tür oda sıcaklığında olmaz söyleyeyim ilk işçi çıkmadan bir outworld kraliçeye her 2 günde besleme <sadece ballı veya şekerli su< işçiler çıktıktan sonra böcek vermeyte başlayabilirsin ama unutmaki yuvasında mutlaka küçükl parçalı çakıl taşı mixi olması gerek bir spot ışıkla veya ısıtıcı pedle veya ampul ile bu ısıyı sağlayabilirsin zamanında başarı elde etmiştim 53 işçi dışarıdan işçi ekleyebilirsin ben mesela çok yardım ama işçi eklemessen çok uzun sürede yumurtlamayıp koloni çok yavaş büyüyebilir elinle alma çok fena ısssırır Ekli dosyayı görüntüle 2260Ekli dosyayı görüntüle 2261Ekli dosyayı görüntüle 2262
Açıkçası bu benim ilk kraliçem çok bilgisizim şuan kuçük bir tüpte tutuyorum büyük tüpler haftaya gelecek ve isi pedim yok alternatif öneriniz var mı ?

canclimate

Pupa
24 Haz 2020
8
2
30
LV
0

merhaba benim cata kolonim büyük öncelikle bu tür oda sıcaklığında olmaz söyleyeyim ilk işçi çıkmadan bir outworld kraliçeye her 2 günde besleme <sadece ballı veya şekerli su< işçiler çıktıktan sonra böcek vermeyte başlayabilirsin ama unutmaki yuvasında mutlaka küçükl parçalı çakıl taşı mixi olması gerek bir spot ışıkla veya ısıtıcı pedle veya ampul ile bu ısıyı sağlayabilirsin zamanında başarı elde etmiştim 53 işçi dışarıdan işçi ekleyebilirsin ben mesela çok yardım ama işçi eklemessen çok uzun sürede yumurtlamayıp koloni çok yavaş büyüyebilir elinle alma çok fena ısssırır Ekli dosyayı görüntüle 2260Ekli dosyayı görüntüle 2261Ekli dosyayı görüntüle 2262
Açıkçası bu benim ilk kraliçem çok bilgisizim şuan kuçük bir tüpte tutuyorum büyük tüpler haftaya gelecek ve isi pedim yok alternatif öneriniz var mı ?
Dogaya geri salsam mi çünkü olmesinden korkuyorum bir de fark ettiysenjz kanatlari var döllenmemiş olabilir mi?

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Dogaya geri salsam mi çünkü olmesinden korkuyorum bir de fark ettiysenjz kanatlari var döllenmemiş olabilir mi?
laisus tetra fln bak bence ben 10 koloni lasius baktım sadece bir kaç sene bu aralar uçuyorlar zaten çok rahat bulursun

Users who are viewing this thread

Üst Alt