Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Davus Pentaloris yemek yemiyor

bur5ks

Yumurta
27 Ocak 2023
34
6
15
LV
0

yeni aldığım Davus Pentaloris'im 3 gündür yem yemiyor korkak ve ürkek davranıyor dün iki kere bugün de bir kere yem denemesi yaptım yemin üstünde biraz bekliyor sonra yemeden gidiyor teraryuma mı alışamadı başka bir sorun mu var anlayamadım.

Ekli dosyalar

• Snapchat-1371170860.jpg
    Snapchat-1371170860.jpg
    169.5 KB · Görüntüleme: 177
  • IMG_20230126_153955.jpg
    IMG_20230126_153955.jpg
    271 KB · Görüntüleme: 163
  • IMG_20230127_121626.jpg
    IMG_20230127_121626.jpg
    304.3 KB · Görüntüleme: 170

Benzer konular

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Tok olabilir veyahut yolculuk stresinden de olabilir haftaya tekrar denersiniz 1 haftalık aralıklarla denemeye devam edin eminim 2-3. Denemenizde yiyecektir, şimdilik çok kutuyu kurcalamayıp rahat bırakmanızı tavsiye ederim böylece oda yeni yuvasına daha rahat alışır.

bur5ks

Yumurta
27 Ocak 2023
34
6
15
LV
0

Tok olabilir veyahut yolculuk stresinden de olabilir haftaya tekrar denersiniz 1 haftalık aralıklarla denemeye devam edin eminim 2-3. Denemenizde yiyecektir, şimdilik çok kutuyu kurcalamayıp rahat bırakmanızı tavsiye ederim böylece oda yeni yuvasına daha rahat alışır.
tamamdır teşekkür ederim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bir de su kabı koymalı mıyım ve teraryum onhn için iyi mi

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

tamamdır teşekkür ederim

Rica ederim

tamamdır teşekkür ederim

Teraryum iyi gözüküyor ve evet su kabı koyarsan daha iyi olur.

tamamdır teşekkür ederim

Teraryum iyi gözüküyor ve evet su kabı koysan daha iyi olur.

bur5ks

Yumurta
27 Ocak 2023
34
6
15
LV
0

Rica ederim

Rica ederim

büyük taşın yanına pet şişe kapağında koydum su

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

henüz 3 gün olduysa yememesi normal teraryumda taşlara gerek yok çıkarmanızı öneririm

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

henüz 3 gün olduysa yememesi normal teraryumda taşlara gerek yok çıkarmanızı öneririm
Hocam tabiki siz benden daha deneyimlisiniz ama ben taşların çokta sıkıntı olacağını fark edeceğini pek sanmıyorum sadece alanı biraz daraltıyor 2 yerine 1 taş olsa daha iyi olabilirmiş.

bur5ks

Yumurta
27 Ocak 2023
34
6
15
LV
0

Hocam tabiki siz benden daha deneyimlisiniz ama ben taşların çokta sıkıntı olacağını fark edeceğini pek sanmıyorum sadece alanı biraz daraltıyor 2 yerine 1 taş olsa daha iyi olabilirmiş.
zaten düz olan taşı kaldırdım şuan bu şekilde canlı ağ yaptığını görsem çok rahatlayacağım

Ekli dosyalar

• Snapchat-2131173577.jpg
    Snapchat-2131173577.jpg
    121.3 KB · Görüntüleme: 135
13 May 2022
63
11
30
LV
0

zaten düz olan taşı kaldırdım şuan bu şekilde canlı ağ yaptığını görsem çok rahatlayacağım
teraryumun büyük ve içerisindeki dalların hiç vasfı yok daha küçük bir alana geçir ve içerisine sadece su kabı koy 1 hafta rahatsız etme ağ ördükten sonra yem vermeyi dene bunların haricinde sıcaklık kaç derece 25-26 derece olduğu zaman metabolizma yavaşlıyor

bur5ks

Yumurta
27 Ocak 2023
34
6
15
LV
0

teraryumun büyük ve içerisindeki dalların hiç vasfı yok daha küçük bir alana geçir ve içerisine sadece su kabı koy 1 hafta rahatsız etme ağ ördükten sonra yem vermeyi dene bunların haricinde sıcaklık kaç derece 25-26 derece olduğu zaman metabolizma yavaşlıyor
18-22 arası değişiyor sıcaklık dalları da sevihor aslında üstünde geziniyor baya

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

şöyle ki hem gereksiz hem de bir durumda bir kazada vs deneyim farketmeksizin hepimize olabiliyor teraryum kayar düşer bir şey vs olur içinde iki apır sert cisim olması hiç mi hiç iyi olmaz
knk o sıcaklıkta yem yemesini beklemen kadar saçma bir şey yok
alıştıktan sonra o sıcaklıkta da yem yer gayet alışması biraz daha uzun sürer belki ama yem yemesi için 25 ve üstü olmasına gerek yok

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

şöyle ki hem gereksiz hem de bir durumda bir kazada vs deneyim farketmeksizin hepimize olabiliyor teraryum kayar düşer bir şey vs olur içinde iki apır sert cisim olması hiç mi hiç iyi olmaz

alıştıktan sonra o sıcaklıkta da yem yer gayet alışması biraz daha uzun sürer belki ama yem yemesi için 25 ve üstü olmasına gerek yok
Evet o açıdan haklısınız 👍

Exelss

Yumurta
17 Ocak 2023
30
2
15
LV
0

yeni aldığım Davus Pentaloris'im 3 gündür yem yemiyor korkak ve ürkek davranıyor dün iki kere bugün de bir kere yem denemesi yaptım yemin üstünde biraz bekliyor sonra yemeden gidiyor teraryuma mı alışamadı başka bir sorun mu var anlayamadım.
Dostum
dostum teraryum cok buyuk en azindan saklanma alani yapman şart ya da teraryumu küçült okadar buyuk alanda hayvan kendini guvende hissetmiyor olabilir bunun yaninda bir de nem oranin cok dusuk oldugunu goruyorum pek belli olmuyor fakat yer kuru gibi davus en kotu %50 nem ve 25 derecede yaşar

13 May 2022
63
11
30
LV
0

canlının nemi fena durmuyor ama alanı büyük onun dışında saklanma alanı önermiyorum davus için zaten ağ yapıp saklanma alanını kullanmayacaktır onun yerine direkt kabı küçült şişe kapağının tırtıklı yerlerini pürüzsüzleştir ve sadece onu kullan

Users who are viewing this thread

Üst Alt