Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Dubialarım üremiş

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

Elime 4cm olarak geldiler buna rağmen 6 ay geçti ve yeni yavruladılar açıkçası ümidi kesmiştim çünkü ısıtıcı vs yoktu

Sabrın sonu selamettir anaçları yem etmediğim için mutluyum ?

(20den fazla yavru var)

20220112_202439.jpg

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Bende 2 gün önce temizliklerini yaparken kartonların arasında minik minik dolaşan birşeyler görünce heyecanlandım :) ben direk 0.5 cm yavru olarak almıştım 30 tane 8 ay sonunda geldikleri durum bu :)
IMG_20220109_120606.jpg
IMG_20220109_120632.jpg

Zyzz60

Yumurta
8 Tem 2021
19
4
15
LV
0

Hayırlı olsun dubialar en çok neyi sever yiyecek olarak ne veriyorsunuz ben bir çok meyve sebze köpek maması denedim ama yemediler

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Ben palet kemirgen yemi ve yulaf ezmesi veriyorum kedi mamasını ise haftada bir abartmadan 4-5 tane atıyorum.. sıvı ihtiyaçları olarak tatlı meyvelere bayılırlar elma armut portakal mandalina vs

Zyzz60

Yumurta
8 Tem 2021
19
4
15
LV
0

Ben palet kemirgen yemi ve yulaf ezmesi veriyorum kedi mamasını ise haftada bir abartmadan 4-5 tane atıyorum.. sıvı ihtiyaçları olarak tatlı meyvelere bayılırlar elma armut portakal mandalina vs
Bende patates elma balık yemi köpek maması kapya biber havuç salatalık (su ihtiyacı için), özellikle muz tatlı severler diye veriyorum ama doğru düzgün yediklerini hiç görmedim yaklaşık 6 ay kadardır bendeler hala adult olmadılar ısıtıcı ped koydum üstelik bir yerde hata mı yapıyorum acaba

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Bende patates elma balık yemi köpek maması kapya biber havuç salatalık (su ihtiyacı için), özellikle muz tatlı severler diye veriyorum ama doğru düzgün yediklerini hiç görmedim yaklaşık 6 ay kadardır bendeler hala adult olmadılar ısıtıcı ped koydum üstelik bir yerde hata mı yapıyorum acaba
Dubia beslemek büyütmek üretmek sabır isteyen bir tür.. ortam şartları ne kadar iyi olursa olsun yavru bir dubianın çiftleşme evresine gelene kadar 7-8 kabuk atması gerekiyor buda ortalama 9-10 ay çiftleşme ve gebelik durumu yavruların çıkması vs derken 1 sene :)

Zyzz60

Yumurta
8 Tem 2021
19
4
15
LV
0

Dubia beslemek büyütmek üretmek sabır isteyen bir tür.. ortam şartları ne kadar iyi olursa olsun yavru bir dubianın çiftleşme evresine gelene kadar 7-8 kabuk atması gerekiyor buda ortalama 9-10 ay çiftleşme ve gebelik durumu yavruların çıkması vs derken 1 sene :)
Bir 6 ayın daha var diyorsun yani ?

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

Bende 2 gün önce temizliklerini yaparken kartonların arasında minik minik dolaşan birşeyler görünce heyecanlandım :) ben direk 0.5 cm yavru olarak almıştım 30 tane 8 ay sonunda geldikleri durum bu :)
Ekli dosyayı görüntüle 11013Ekli dosyayı görüntüle 11011
Süper,ısıtıcı kullandın mı? Benimkilere göre çok daha hızlı üremişler ben aldığımda hepsi adult altı idi ve neredeyse 6 ay geçtikten sonra yavru alabildim.

Hayırlı olsun dubialar en çok neyi sever yiyecek olarak ne veriyorsunuz ben bir çok meyve sebze köpek maması denedim ama yemediler
Yoklukta kaldığım zaman marul vs verdiğim oldu ama genelde besleyici meyveler verdim. Muz,kivi,karpuz gibi tropik meyvelere bayılıyorlar (kendiniz yedikten sonra kabuğunu verin tabi ziyana gerek yok ?)

Onun dışında havuç ve kedi maması veriyorum haftada 1 kez en az, başka sa bir şeye ilgi gösterdiklerini hiç görmedim patates vs koymayın bile tepki dahi göstermiyorlar zaten diğer canlı yemler kadar iştahlı da değiller.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Süper,ısıtıcı kullandın mı? Benimkilere göre çok daha hızlı üremişler ben aldığımda hepsi adult altı idi ve neredeyse 6 ay geçtikten sonra yavru alabildim.
Ben sürekli sıcak ortamda tuttum yazın modem üstünde şimdide kalorifer peteği üstünde tabi arasına 0.5 cm lik strafor koyuyorum hem direk temas olmuyor ki olsa bile sürekli yumurta kartonu içinde oldukları için pek etkilenmiyorlar hemde ısıyı iyi veriyor.. 35 dereceye kadar çıkabilir sıcaklık sorun olmaz sıcak ortamı seviyorlar..

Zyzz60

Yumurta
8 Tem 2021
19
4
15
LV
0

Tekrardan merhaba arkadaşlar benim dubialar adult oldu ama hala yavru alamadım malesef çoğunluğu erkek çıktı tavsiyeniz var mı ne yapabilirim

Users who are viewing this thread

Üst Alt