Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Elinde fazladan kraliçesi olanlar...

Antlas_

Yumurta
7 Nis 2022
6
6
15
LV
0

Merhaba, bu sene tekirdağda ilaçlama ve kazı çalışmaları yüzünden messor uçuşu başarısız oldu. sadece 1 kere küçük çaplı uçtular ve onuda ben bulamadım. Rica etsem elinde messor, campo vs. kraliçeleri olan bana verebilir mi? Her türe açığım.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Bende çorluda'yım malesef bu sene havalarda ısınmadı henüz.. geçen hafta çokca yuva gezdim ve uçuş belirtisi yok hiç.. Nisan sonuna kadarda havalar ısınmayacak gibi mayısı bekleyeceğiz :) ha olurda kazara ile uçuş felan kraliçeye denk gelirsem kısa sürede haberlerşeriz

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Doğanın dengesi bozuldu açıkcası, genel olarak mevsimler +1 ay ileri attı bir kaç senedir. Zaten ara mevsimleri de görmez olduk. İlkbahar ve Sonbahar gibi. Normalde Nisan gibi olması gereken şey Mayıs gibi olur diye düşünüyorum nacizane olarak.

paragomi

Yumurta
2 Ara 2021
39
20
15
LV
0

Bende çorluda'yım malesef bu sene havalarda ısınmadı henüz.. geçen hafta çokca yuva gezdim ve uçuş belirtisi yok hiç.. Nisan sonuna kadarda havalar ısınmayacak gibi mayısı bekleyeceğiz :) ha olurda kazara ile uçuş felan kraliçeye denk gelirsem kısa sürede haberlerşeriz
Bende bekliyorum hala bir türlü uçuş denk gelmedi Konya'da. Gezerken denk gelen bu karıncalardan besleyebilirim dediğim türlerin yuvalarını aklımda tutuyorum. Bazen gezip bu yuvaların ağzında kanatlı karınca var mı diye bakıyorum ama hiç göremedim ne yazık ki.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Merhaba, bu sene tekirdağda ilaçlama ve kazı çalışmaları yüzünden messor uçuşu başarısız oldu. sadece 1 kere küçük çaplı uçtular ve onuda ben bulamadım. Rica etsem elinde messor, campo vs. kraliçeleri olan bana verebilir mi? Her türe açığım.

Ben de ankaradayım hiç denk gelmedim. Hava geçen hafta akşam 0ın altına düştü. Mayısın ortalarına kadar da ısınacağını düşünmüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Users who are viewing this thread

Üst Alt