Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

elinde sopa böceği olan varmı

RakuN

Yumurta
23 Nis 2022
44
2
15
LV
0

internetten baktım adana canlı yemde var ama onlar yumurta olarak geliyor be yumurtadan çıkmış istiyorum elinde olan varsa bana dm den yaza
bilirmi

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Sopa böcekleri hakkında daha önce bu tarz konuların cevaplarını vermiştik.. yaşam döngüleri çok kısa ortlama 1-1.5 sene ayrıca hassas ve narin olduklarından her hangi bir stress veya başka bir etkende çok çabuk uzuvlarını bırakabiliyorlar bu yüzden kimse yetişkin bir sopa böceğinin kargo riskine girmez.. yumurta alarak başlamak daha mantıklı olur ama onunda kuluçka süresi ortalama 3-4 ay ve bazen yumurtalar küflenip bozulabiliyor bu durumda 10-15 tane yumurta alıp beklemek daha doğru..

RakuN

Yumurta
23 Nis 2022
44
2
15
LV
0

Sopa böcekleri hakkında daha önce bu tarz konuların cevaplarını vermiştik.. yaşam döngüleri çok kısa ortlama 1-1.5 sene ayrıca hassas ve narin olduklarından her hangi bir stress veya başka bir etkende çok çabuk uzuvlarını bırakabiliyorlar bu yüzden kimse yetişkin bir sopa böceğinin kargo riskine girmez.. yumurta alarak başlamak daha mantıklı olur ama onunda kuluçka süresi ortalama 3-4 ay ve bazen yumurtalar küflenip bozulabiliyor bu durumda 10-15 tane yumurta alıp beklemek daha doğru..
teşekürler sağolun

Users who are viewing this thread

Üst Alt