Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

En iyi başlangıç türü

Zagrevs

Yumurta
9 Mar 2023
9
1
15
LV
0

Hobiye yeni başlayanlar için gerek türler gerek bakıma dair devasa bir arşivimiz var peki size göre yeni başlayan biri için en iyi hangisidir eksileriyle artılarıyla belirtin bakim

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
390
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

bulabilirsen chromatopelma cyaneopubescens baslangic icin en iyisidir
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

cok istahli,defansif degil, orta-hizli derece buyumesi var, gorsel olarak tatmin edici ve pasif degil

3

3582

Misafir
Misafir Üye
bulabilirsen chromatopelma cyaneopubescens baslangic icin en iyisidir

cok istahli,defansif degil, orta-hizli derece buyumesi var, gorsel olarak tatmin edici ve pasif degil
Bana göre tecrübeye dayanarak p.regilas orta veya hızlı büyüme çok agresif değil ağaç türü hoşbir tür bakımı okadar zor değil bulması bi tık zor türkiyede çok iştahlı hoşbir tür

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Bana göre tecrübeye dayanarak p.regilas orta veya hızlı büyüme çok agresif değil ağaç türü hoşbir tür bakımı okadar zor değil bulması bi tık zor türkiyede çok iştahlı hoşbir tür
büyük çoğunluğun çok sıkıntı yaşayacağı bir tür uygun değil başlangıca

Darknebulate

Yumurta
31 Mar 2022
2
0
5
LV
0

Ben bu hobiye yeni başlamış biriyim 3 tür besliyorum şuan nhandu, vagans ve lp. 3 türde birbirinden rahat tür bence hemde arkadaşların bahsettiği türlerden daha uygunlar fiyat olarak.

tailgunV2

Media
26 May 2022
142
24
55
LV
0

Hobiye yeni başlayanlar için gerek türler gerek bakıma dair devasa bir arşivimiz var peki size göre yeni başlayan biri için en iyi hangisidir eksileriyle artılarıyla belirtin bakim
Albo derim en rahat tür şuana kadar ne sinirlendiğini ne de bombaladığını gördüm
Ve diğer türlere göre çok ucuzda bir tür. Eksilerine gelecek olursak; görünüş açısından çok büyülü renkleri yok, yavaş büyüyen bir tür ve iştahıda orta seviye diyebiliriz.

3

3582

Misafir
Misafir Üye
Ama başlangıçta zorluğa alışırsın daha çok tecrübe edilirsin bor sonrakine dahada iyi bilgi sahibi olursun ben ilk muticusla başladım zordu birde l1 yem yemiyordu araştırdım kaba bıraktım bekledim saba yemişti zor türleri başlarsan herzaman hata bunu sen benden daha iyi biliyorsundur eminim tecrübe edinirsin

Ben senin kadar bilgi sahibi değilim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zagrevs

Yumurta
9 Mar 2023
9
1
15
LV
0

Albo derim en rahat tür şuana kadar ne sinirlendiğini ne de bombaladığını gördüm
Ve diğer türlere göre çok ucuzda bir tür. Eksilerine gelecek olursak; görünüş açısından çok büyülü renkleri yok, yavaş büyüyen bir tür ve iştahıda orta seviye diyebiliriz.
çok çirkin tür hocam ya değmez gibi

Dnzokr

Yumurta
5 Nis 2022
32
15
15
LV
0

Sen beni dinle bulursan p.regilas al bak beni dinle ilerde çok hoş olur
Yeni başlayan birine regalis öneriyorsanız, keşke ; küf sorunu, mite sorunu, yem temizlemesi, torf değişimi, nem ayarlaması sorunlarını, slingten büyütülecekse bile nem ayarını kaçırması durumunda ki (tür farketmeksizin çokça yaşanan bir durumdur) canlının ölümüyle sonuçlanabileceğini, oldu ki elinden kaçırdığında böylesine hızlı bir türü, hem kendine hem canlısına zarar vermeden alacağını daha sayabileceğim bir çok spontane gelişebilecek durumları anlatırsanız daha yararlı olur. Yer türlerinin önerilmesinin sebebi, etki-tepki ve tecrübe zaten. Sakin bir türle canlının, fizyolojisini gözlemlersiniz. Zaman geçtikçe yorumlarsınız, doğru yerde doğru şeyi yapabilecek bir kıvama gelirsiniz. Basit tutmak gerekirse (şu şu yapıldığında tarantulalar şöyle tepki veriyor, şu yapılırsa tarantulaya şu zararı veriyor.) En kolay türde kendinizi tecrübe ve bilgiyle donattığınızda bütün türlere hakim olursunuz. Çünkü hepsinin noktası aynı yerden geçiyor.

Denk gelirsem neden olmasın ama benim gönlüm b.smithide şuan
Alacaksanız, bütçeniz varsa kesinlikle yer türü ve juvenile boydan başlamanızı öneririm. Sling al, büyüt, tecrübe kazan mantığına katılmıyorum. Sling in bakımı juvenile göre çok daha zor. Görsel olarakta bakım olarakta sizi en rahatlatacak ve tatmin edecek boy juvenile. Şimdiden hayırlı olsun, keyifli hobiler dilerim

Son düzenleme:

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Ama başlangıçta zorluğa alışırsın daha çok tecrübe edilirsin bor sonrakine dahada iyi bilgi sahibi olursun ben ilk muticusla başladım zordu birde l1 yem yemiyordu araştırdım kaba bıraktım bekledim saba yemişti zor türleri başlarsan herzaman hata bunu sen benden daha iyi biliyorsundur eminim tecrübe edinirsin

Ben senin kadar bilgi sahibi değilim
başta zor başlayıp altından kalkabilirsen mantığında şu sıkıntı var ki çoğu kişi altından kalkamıyor tecrübeli olup bile bu türler ile sorun yaşayan bir sürü insan var evet altından kalkar canlıyı öğrenirse hoş olabilir fakat daha yüksek ihtimalle Dnzokr un saydığı sorunları yaşayıp kaçacak ve ya ölecek ki hem can olmasını geçtim pahalı da bir canlı günümüzde hobi eskisi gibi değil

Users who are viewing this thread

Üst Alt