Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

En kolay bakılabilecek tarantula türü

KuruBOAZ

Yumurta
11 Nis 2022
38
4
15
LV
0

Merhaba ben tarantula arıyorum yeni başladım ve türler hakkinda hiçbir şey bilmiyorum en kolay bakılabilecek tarantula türü nedir

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

başlangıç türlerinin çoğu oldukça kolay, dayanıklıdır lasiodora parahybana bu dönem en rahat bulabileceğiniz türlerden birisi

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

O tür çok büyüyor diye biliyorum bana daha küçük bi şeyler lazım

Albopolisum veya rosea derim. Aşırı sakin canlılar lasiodora o kadar da sakin değil. Ani hareketleri olabiliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

irminia öneririm hem istediğin gibi çok büyümüyor hem de diğer türler gibi büyümesi uzun sürmüyor.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

irminia öneririm hem istediğin gibi çok büyümüyor hem de diğer türler gibi büyümesi uzun sürmüyor.

Hocam yeni başlayan birine ağaç türü önermek özellikle irminia gibi zehiri yüksek bir tür önermek çok mantıklı değil bence ya.
Ufak tür istiyorsa
Elegans veya incei gold
Öneririm

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Hocam hizli buyumesi icin ne yapmamiz lazim
Dediklerimin tam tersini 😀
Sıcak ortamda metabolizması hızlanır ve daha hızlı büyür, metabolizma hızlı olduğu için de daha fazla yemek yer. Mesela benim sling lp minimum 26 derecede, haftada 2-3 mikro un kurdu yiyor ve 51 günde 2 kabuk atti..
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Albopolisum veya rosea derim. Aşırı sakin canlılar lasiodora o kadar da sakin değil. Ani hareketleri olabiliyor.

Evet ama lp yeme karşı ani hareketler yapıyor, ve "Tarantulam yemek yemiyor" sorununun önüne geçiyor. İlk başlayacaklara ilk önerim kesinlikle lasiodora parahybana

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Dediklerimin tam tersini
Sıcak ortamda metabolizması hızlanır ve daha hızlı büyür, metabolizma hızlı olduğu için de daha fazla yemek yer. Mesela benim sling lp minimum 26 derecede, haftada 2-3 mikro un kurdu yiyor ve 51 günde 2 kabuk atti..
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Evet ama lp yeme karşı ani hareketler yapıyor, ve "Tarantulam yemek yemiyor" sorununun önüne geçiyor. İlk başlayacaklara ilk önerim kesinlikle lasiodora parahybana

Vallahi benim lpm beni görünce bile ani hareketler yapıyordu albom hiç öyle değildi alboyu istediğin kadar dürt gıkı çıkmaz yeme de atılgandır ama lp aşırı enterasan bir canlı aşşşırı iştahlı 3 gün boyunca aralıksız günde 2 tane olarak un kurdu yediğini bile bilirim. Ama dediğim gibi biraz ani hareketleri var korktuğunda veya kızdığında kabından kaçma eylemleri gösterebiliyor zaman zaman

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Vallahi benim lpm beni görünce bile ani hareketler yapıyordu albom hiç öyle değildi alboyu istediğin kadar dürt gıkı çıkmaz yeme de atılgandır ama lp aşırı enterasan bir canlı aşşşırı iştahlı 3 gün boyunca aralıksız günde 2 tane olarak un kurdu yediğini bile bilirim. Ama dediğim gibi biraz ani hareketleri var korktuğunda veya kızdığında kabından kaçma eylemleri gösterebiliyor zaman zaman

Bir gün normal, bir gün hiperaktif, bir gün bakmışsın kaçmış duvarda dolaşıyor.. çok değişik bir tür cidden 😁 ama sağlam iştahlı doymak bilmiyor 😀

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Bir gün normal, bir gün hiperaktif, bir gün bakmışsın kaçmış duvarda dolaşıyor.. çok değişik bir tür cidden ama sağlam iştahlı doymak bilmiyor

Kesssinlikle öyle. Çok değişik bir tür ve en sevdiğim yönü aynen öyle doymak bilmiyor

Users who are viewing this thread

Üst Alt