Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber En Kolay Beslenme Alanı (Outworld) Yapımı

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

kdlogo.png

20 işçili bir messor kolonisi beslerken tohumlar hareket ettiği ve işçilerin süreli çıkışa hücum ettiği için basit bir outworld yaptım.

Malzemeler:
(1)
Bir adet peynir kutusu.
(2) Taban malzemesi cinse göre Messor SP. olduğu için kum koydum.
(3) Pet şişe kapağı test tüpü yerinden oynamasın diye hafif çakmakla erittim tüpü bastırdım yerini yaptım.
(4) Zeytinyağı ve bebek pudrası karışımı kenarlara sürüyoruz tırmanamıyorlar, kapağı açık kalıyor sorun olmuyor.

Çöpleri dışarı atıyorlar temizleme stres sorunu olmuyor yemlerken sıkıntı olmuyor, kırmızı kağıdı da zamanla çıkaracağım dün aktarım yaptım zaten
bugün bir un kurdu attım hemen tüpe taşıdılar rahatları yerinde.

for.jpg

Benzer konular

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

20 işçili bir messor kolonisi beslerken tohumlar hareket ettiği ve işçilerin süreli çıkışa hücum ettiği için basit bir outworld yaptım.
-Bir adet peynir kutusu
-Taban malzemsi türe göre messor olduğu için kum koydum
-Petşişe kapağı test tüpü yerinden oynamasın diye hafif çakmakla erittim tüpü bastırdım yerini yaptım
-Zeytinyağı ve bebek pudrası karışımı kenarlara sürüyoruz tırmanamıyorlar.Kapağı açık kalıyor sorun olmuyor
Çöpleri dışarı atıyorlar temizleme stres sorunu olmuyor yemlerken sıkıntı olmuyor.Kırmızı kağıdıda zamanla çıkaracağım dün aktarım yaptım zaten
bugün bir un kurdu attım hemen tüpe taşıdılar rahatları yerinde.
Ekli dosyayı görüntüle 3403
Bir şey sorucam ben karınca kolonisinde şekerli su faciası yaşadım sonra iki test tüpünü birbirine bağlamak mecburiyetinde kaldım bundada pipet kullandım benim koloni iki test tüpü dururken pipete taşındı pipetin bir ucunu kesmeye çalışırken kapattım ve kisalttim test tupune koydum ama çıkmıyorlar pipetten beslemede yapamıyorum çünkü pipet her yeri kaplıyor senin yaptığın yer gibi birşey yapmayı düşünüyorum 4 işçisi var koloninin yapiyimmi

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Bir şey sorucam ben karınca kolonisinde şekerli su faciası yaşadım sonra iki test tüpünü birbirine bağlamak mecburiyetinde kaldım bundada pipet kullandım benim koloni iki test tüpü dururken pipete taşındı pipetin bir ucunu kesmeye çalışırken kapattım ve kisalttim test tupune koydum ama çıkmıyorlar pipetten beslemede yapamıyorum çünkü pipet her yeri kaplıyor senin yaptığın yer gibi birşey yapmayı düşünüyorum 4 işçisi var koloninin yapiyimmi
Öyle bir durumda iki tüpü birbirine bantla birini karalık yap diğerine ışık tut baktın geçmiyorlar biraz rahatsız etki karanlık tarafa geçsinler.4 işçli koloniye outworl pek iyi değil şekerli suyu pamukla ver.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Öyle bir durumda iki tüpü birbirine bantla birini karalık yap diğerine ışık tut baktın geçmiyorlar biraz rahatsız etki karanlık tarafa geçsinler.4 işçli koloniye outworl pek iyi değil şekerli suyu pamukla ver.
Ama şuan ne yapabilirim pipetten çıkmıyorlar yumurtaları düşünüyorum hemen geri topluyorlar

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

hocam zeytinyağı harici bir yağ kullanılabilir mi ? ben bilmiyorum pek bu konuları

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Ama şuan ne yapabilirim pipetten çıkmıyorlar yumurtaları düşünüyorum hemen geri topluyorlar
pipeti ve coverli. tüpü bir kaba at uzak olsunlar. illa nem olmadığı için tüpe taşınırlar. ama tüpün ağzı full açık olmasın .
tüpün ağzı böyle yarıya kadar bir pamuk koy ki 4 işcili koloni oranın savunulabilir dar bir yer olduğunu anlasın. g.o

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

pipeti ve coverli. tüpü bir kaba at uzak olsunlar. illa nem olmadığı için tüpe taşınırlar. ama tüpün ağzı full açık olmasın .
tüpün ağzı böyle yarıya kadar bir pamuk koy ki 4 işcili koloni oranın savunulabilir dar bir yer olduğunu anlasın. g.o
saol

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

ittir gitsinler o kadar kasma bende tapinomarı enjektöre koymuştum 2 ayda suyu bitti bağladım taşınmadılar ters çevirdim iki tokatladım tamam bir kaç gün elleme sorum çözlülür.

Users who are viewing this thread

Üst Alt