Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Forum Filigran ve İçerik Kopyalama

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Merhabalar,

Hobinin gelişebilmesinde bilgi paylaşımının önemli olduğunu biliyorum. Forumda paylaştığım içerikleri yerli ve yabancı kaynakları araştırarak derliyor ve mümkün olduğunca alternatif kaynakları belirtmeye çalışıyorum. Karınca Dünyası'nın kaliteli bir ortam olması için herkes emek veriyor, bilgileri paylaşırken bu emeklerinde ziyan olmaması niyetiyle forumdaki görsellere filigran (Karınca Dünyası logosu) ekledik. Filigran sayesinde görsellerin alternatif yerlerde paylaşılmasıyla formun kaynak gösterilmemesi durumunu önleyerek formun ismininde paylaşılmasını sağlayabiliriz.

Henüz filigran olarak eklenecek logonun şekli, boyutu ve şeffaflığının nasıl olaması gerektiği hakkında karar veremedim bu konuda birlikte karar verebiliriz. Yanıtlarınızı bekliyorumm.

Filigran:
Şuanki durumda görselin orasında ve %80 şeffaflığa sahip.
Örnek görseller:

karınca dünyası filigran örnek.jpg
messor_barbarus.jpg
odun-dilimi-f3f2.jpg

İçerik Kopyalama:
Misafir ve kayıt olmuş kullanıcılar forumdaki konuları kopyalayıp herhangi bir yere yaptırdığında mevcut sayfanın linki metnin altında kaynak olarak eklenmektedir.

Örnek Metin:
Latince İsim : Messor Structor

Türkçe İsim : Hasatçı Karınca

Zorluk Seviyesi : 1 (Başlangıç Seviyesi)

Bulunduğu Bölgeler : Avrupa, Kuzey Afrika, Asya

Yaşam Alanı : Genellikle Kırsal Bölgelerde Güneş Gören Yerler

Koloni Yapısı : Tek Kraliçeli

Koloni Boyutu : 10.000 İşçiye Kadar Çıkabilir

Kraliçe Boyutu : 9,5 - 10,5mm

Kraliçe Ömrü: 25 Yıla Kadar

Kraliçe Rengi : Parlak Siyah

Kaynak: https://www.karincadunyasi.com/forum/konu/messor-structor-hasatci-karinca.23/

Mevcut özellikle ilgili olumlu olumsuz görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Teşekkür ederim

Benzer konular

nrgzenes

Media
16 Nis 2020
57
24
50
LV
0

Merhabalar,

Hobinin gelişebilmesinde bilgi paylaşımının önemli olduğunu biliyorum. Forumda paylaştığım içerikleri yerli ve yabancı kaynakları araştırarak derliyor ve mümkün olduğunca alternatif kaynakları belirtmeye çalışıyorum. Karınca Dünyası'nın kaliteli bir ortam olması için herkes emek veriyor, bilgileri paylaşırken bu emeklerinde ziyan olmaması niyetiyle forumdaki görsellere filigran (Karınca Dünyası logosu) ekledik. Filigran sayesinde görsellerin alternatif yerlerde paylaşılmasıyla formun kaynak gösterilmemesi durumunu önleyerek formun ismininde paylaşılmasını sağlayabiliriz.

Henüz filigran olarak eklenecek logonun şekli, boyutu ve şeffaflığının nasıl olaması gerektiği hakkında karar veremedim bu konuda birlikte karar verebiliriz. Yanıtlarınızı bekliyorumm.

Filigran:
Örnek görseller:

Ekli dosyayı görüntüle 553Ekli dosyayı görüntüle 552Ekli dosyayı görüntüle 554

İçerik Kopyalama:
Misafir ve kayıt olmuş kullanıcılar forumdaki konuları kopyalayıp herhangi bir yere yaptırdığında mevcut sayfanın linki metnin altında kaynak olarak eklenmektedir.

Örnek Metin:

Mevcut özellikle ilgili olumlu olumsuz görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Teşekkür ederim

fligran beyaz tonlarda kendini çok belli edebiliyor ancak siyaha yakın tonlarda gözükmüyor bile neredeyse fligrana bir arkaplan eklerseniz veya renklerde düzenleme yaparsanız daha iyi olur tahminimce

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,058
502
425
Ödüller
13
LV
4

Merhabalar,

Filigran:
Örnek görseller:

Ekli dosyayı görüntüle 553Ekli dosyayı görüntüle 552Ekli dosyayı görüntüle 554

İçerik Kopyalama:

Örnek Metin:

Bence foruma fotoğrafı ekleyen kişi ayarlasın ve belli bir şeffaflığın altına inemesin.

Users who are viewing this thread

Üst Alt