Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formica lemani hakkında

• Konbuyu başlatan Beko
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:11

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Formica lemani ile rufibarbis arasındaki fark nedir acaba?

Formica lemani nazlı bir tür mü?

Un kurdunu kabul ederler mi, etmezlerse ne gibi alternatifler kullanabilirim? Zorluk ve stres seviyeleri ne kadardır? Yardımcı olursanız sevinirim

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Formicalar kendi gölgesinden bile korkup en ufak sarsıntıda deliye dönen ve çok sık rahatsız edildiklerinde aşırı strese girerler.. nazlı değil aksine hızlı ve agresifler ama bir o kadarda çok pisler aşırı çöp çıkartıyorlar temizlik açısından zorlar yani tüp ve formikaryumda bakılacak bir tür değil.. benim hobiye başladığım ve geçen sene bulduğum ilk kraliçe formica rufibarbis ti şu an 100-150 işçisi var.. doğru ortam koşulları sağlandığında ve haftada bir yem ve şekerli-ballı su verip çok sık rahatsız edilmedikleri sürece bakılabilir..

Efe Akkurt

Yumurta
12 Ocak 2022
46
7
15
LV
0

Formicalar kendi gölgesinden bile korkup en ufak sarsıntıda deliye dönen ve çok sık rahatsız edildiklerinde aşırı strese girerler.. nazlı değil aksine hızlı ve agresifler ama bir o kadarda çok pisler aşırı çöp çıkartıyorlar temizlik açısından zorlar yani tüp ve formikaryumda bakılacak bir tür değil.. benim hobiye başladığım ve geçen sene bulduğum ilk kraliçe formica rufibarbis ti şu an 100-150 işçisi var.. doğru ortam koşulları sağlandığında ve haftada bir yem ve şekerli-ballı su verip çok sık rahatsız edilmedikleri sürece bakılabilir..
Nerde bakıyorsun

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Nerde bakıyorsun
Plastik kavanozda :)

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Peki componotus santcus nasıl bir tür? Lemani ile santcus arasında kaldım bana hangisini önerirsiniz acaba ( ne az tecrübeliyim nede fazla )

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Peki componotus santcus nasıl bir tür? Lemani ile santcus arasında kaldım bana hangisini önerirsiniz acaba ( ne az tecrübeliyim nede fazla )
Camponotus yavaş gelişen bir cins koloninin 100 işçiye çıkması 3-4 sene sürebilir :) benim geçen sene bulduğum campoda şu an 10 işçi var ve yine geçen sene bulduğum formicada +120 işçi var gerisini sen düşün :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt