Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formica Rufibarbis işçi ekleme

Rexolion

Pupa
3 Nis 2020
22
21
30
LV
0

Birkaç gün önce yeni bir Formica Rufibarbis kraliçesi buldum. İşleri hızlandırmak için diğer rufibarbis kolonimden 2-3 işçi eklemek istiyorum. işçileri 2-3 gün koloniden izole edip diğer kraliçe ile temas ettireceğim. Şu an kraliçenin birkaç yumurtası var. Önceden bunu tecrübe etmiş kişiler var ise desteklerini beklerim.:)

Benzer konular

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Birkaç gün önce yeni bir Formica Rufibarbis kraliçesi buldum. İşleri hızlandırmak için diğer rufibarbis kolonimden 2-3 işçi eklemek istiyorum. işçileri 2-3 gün koloniden izole edip diğer kraliçe ile temas ettireceğim. Şu an kraliçenin birkaç yumurtası var. Önceden bunu tecrübe etmiş kişiler var ise desteklerini beklerim.:)
bende de rufibarbis var. ama biraz riskli geliyor. çünkü formicalar çok rahat stres yapıyor ve hatta stresten ölebiliyor.(muş) ama internette köle karınca diye geçiyor. kraliçemi riske atmak istemiyorum ama riski düşük bir işlemse bende yapmak isterim. moderatör ve ya bilgin kişiler bekleniyorsunuz...

Monomer

Majör
13 Haz 2020
89
29
80
LV
0

bende de rufibarbis var. ama biraz riskli geliyor. çünkü formicalar çok rahat stres yapıyor ve hatta stresten ölebiliyor.(muş) ama internette köle karınca diye geçiyor. kraliçemi riske atmak istemiyorum ama riski düşük bir işlemse bende yapmak isterim. moderatör ve ya bilgin kişiler bekleniyorsunuz...
yok mu bilen bir baba yiğit??

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Ben olsam eklemezdim ama pupa eklenebilir çok hızlı canlılar sen olayı anlamadan takabilirler çeneyi birbirlerine. :)

Alperen03

Asker
29 Mar 2020
354
92
185
Ödüller
2
LV
1

dostum hele yumurtası varsa ekleme formica kraliçeme ekledim yumurtası yokken kraliçenin birkaç bacagı yerinde yoktu tavsiye etmem

Users who are viewing this thread

Üst Alt