Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

FORMİCA VE TEMNOTHORAX CİNSİ KOLONİ ARIYORUM

• Konbuyu başlatan Tibuk
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:31

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Merhaba arkadaşlar,

Bilenler vardır, yaklaşık 2 yıldır karınca beslemiyorum ve bakmıyorum. Bu süreci sonlandırıyorum. Masa başında çalışmanın, araştırmanın; tecrübe ve deneylerden önce gelmediğini düşünüyorum artık. Dolayısıyla tekrar koloni bakmayı planlıyorum. Fakat bu konuda kısıtlamalarım var, yalnızca Formica ve Temnothorax cinslerine bakacağım. Eğer bu cinslerde fazladan kolonisi ya da kraliçesi olan varsa ve sahiplendirmek isterse alabilirim. Kargo ücreti dışında herhangi bir fiyatlandırmaya açık değilim.

1636200377740.png

1636200459834.png

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

3-4 hafta önce 10 işçili rufibarbis kolonisini evimin arka bahçesine salmıştım ilk kolonim de sorun çıkarsa diye yedekte tutuyordum ama ilk koloni çok iyi gelişti ve aldı başını gitti bende diğerini saldım :( umarım hobiye tekrar dönüş yapmanı sağlayacak arkadaşlar yardımcı olur :)

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

Merhaba arkadaşlar,

Bilenler vardır, yaklaşık 2 yıldır karınca beslemiyorum ve bakmıyorum. Bu süreci sonlandırıyorum. Masa başında çalışmanın, araştırmanın; tecrübe ve deneylerden önce gelmediğini düşünüyorum artık. Dolayısıyla tekrar koloni bakmayı planlıyorum. Fakat bu konuda kısıtlamalarım var, yalnızca Formica ve Temnothorax cinslerine bakacağım. Eğer bu cinslerde fazladan kolonisi ya da kraliçesi olan varsa ve sahiplendirmek isterse alabilirim. Kargo ücreti dışında herhangi bir fiyatlandırmaya açık değilim.

Ekli dosyayı görüntüle 10796

Ekli dosyayı görüntüle 10797
neden iki senedir hobiyi bırakmıştın. bir sebebi varmı.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

neden iki senedir hobiyi bırakmıştın. bir sebebi varmı.
Hobiyi hiçbir zaman bırakmadım. Her zaman araştırmaya, makale okumaya, gözlemlere devam ettim. Hobiyi sürdürmeyi sadece beslemekten ibaret olarak düşünmüyorum. Bu canlıları araştırmak, yaşamlarını öğrenmek, haklarında çeşitli dergilerden bilimsel yazılar okumak gibi pek çok eylem de bir hobi. Hatta bu forum bile benim için hobi niteliğinde. Beslemeyi bırakma sebebim ise 30 40 koloniye aynı anda bakmaya çalışmanın verdiği sorumluluk yükü beni büyük ölçüde beslemekten bıktırmıştı. En önemli etken bu. Diğer faktör ise araştırma yapmayı deney ve gözlemlerin önünde tutuyordum. Fakat bu düşüncem değişti. Deney ve gözlemlerin hak ettiği önemi kavradım. Daha önce sınırlı düzeyde gözlem yapabildiğim cinsleri yakınen gözlemlemek isteği duydum. Bunu gerçekleştirmek istedim.

Son düzenleme:

rdsmsk

Pupa
25 Nis 2021
60
27
30
LV
0

Selo Kraliçelerim yumurtlarsalar ikisinden birini seve seve gönderirim ama senin aradığın tür değiller ? yumurtlamalar gerçekleşir ve ilerlerse sana msj atarım sende istersen ses edersin.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Selo Kraliçelerim yumurtlarsalar ikisinden birini seve seve gönderirim ama senin aradığın tür değiller ? yumurtlamalar gerçekleşir ve ilerlerse sana msj atarım sende istersen ses edersin.
Yalnızca 2 cins koloni arıyorum, onları da ifade ettim. İyi niyetin için teşekkür ederim.

YağızT

Yumurta
Deneyimli Hobici
20 Ağu 2022
38
0
5
Ödüller
1
LV
1

Merhaba arkadaşlar,

Ekli dosyayı görüntüle 10796

Ekli dosyayı görüntüle 10797
25-30 işçili Temno cf. Exilis 65Tl

Users who are viewing this thread

Üst Alt