Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formicarium Yutongla Camı Yapıştırmak

Can Doğan

Media
20 Haz 2020
42
18
50
LV
0

Merhaba arkadaşlar, büyük bir formicarium yaptım dik duruyor yuvalar tamam. Ama 4 yüzüne de cam yapıştırmam gerek slikonla denedim 1 gün sonra cam çıktı. Elimde kuvvetli yapıştırıcı da var ama yutongu tutmaz. Acaba yutonga slikonu döküp üzerinden kuvvetli yapıştırıcıyla geçip camları mı koysam diyorum. Bunun dışında nasıl yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.
15951727564487623891256011514558.jpg

Benzer konular

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Yapıştırıcı karıncaları zehirleyecektir özellikle nem için suladığınızda kimyasallae suya karışır normal silikon da da aynı risk var ben akvaryum silikonu kullanıyorum daha güvenilir oluyor ama en güvenlisi kil tarzı organik maddeleri kullanmak

Can Doğan

Media
20 Haz 2020
42
18
50
LV
0

Delme şansım hiç yok pleksi olsa deneyebilirdim ama cam olduğu için maalesef , mıknatıslama da aynı şekilde. Yapıştırıcı ve slikon suda çözünmeyen tipten karıncalara zarar vermesi mümkün değil hem de suyla temas etmeyecek yüzeylere ayarladım eğer öyle yaparsam ama başka bildiğiniz bir şeyler var mı? Çünkü sonradan açılırsa çok kötü olur.

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Delme şansım hiç yok pleksi olsa deneyebilirdim ama cam olduğu için maalesef , mıknatıslama da aynı şekilde. Yapıştırıcı ve slikon suda çözünmeyen tipten karıncalara zarar vermesi mümkün değil hem de suyla temas etmeyecek yüzeylere ayarladım eğer öyle yaparsam ama başka bildiğiniz bir şeyler var mı? Çünkü sonradan açılırsa çok kötü olur.
Ben sadece silikon kullanıyorum acılan vs olmadı daha

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
541
531
375
Ödüller
8
LV
3

Gaz beton için akvaryum silikonu kullanmıştım ve karıncalara zarar vereceğini düşünmüyorum. Silikon deneyimim hakkında daha önce yanıtlarım vardı isterseniz aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz ☺

Can Doğan

Media
20 Haz 2020
42
18
50
LV
0

Gaz beton için akvaryum silikonu kullanmıştım ve karıncalara zarar vereceğini düşünmüyorum. Silikon deneyimim hakkında daha önce yanıtlarım vardı isterseniz aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz ☺
Çok teşekkür ederim.

Users who are viewing this thread

Üst Alt