Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formikaryum süngeri

sekizli

Pupa
28 Ağu 2020
29
13
30
38
LV
0

Merhaba, nemlendirme ve su içme amacıyla formikaryum içinde nasıl bir sünger kullanabilirim ? Genelde, yabancı sitelerde özellikle mavi bir sünger kullanıldığını görüyorum, bu özel bir sünger mi acaba ?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba, nemlendirme ve su içme amacıyla formikaryum içinde nasıl bir sünger kullanabilirim ? Genelde, yabancı sitelerde özellikle mavi bir sünger kullanıldığını görüyorum, bu özel bir sünger mi acaba ?
Biraz araştırdım ve sulu boya süngeri ile makyaj süngerinin uygun olabileceğini düşündüm. Araba yıkama süngeri de olabilir ama onun içinde PVA olanları Türkiye de yok galiba, PVA özellikle o mavi dediğim süngerde kullanılıyormuş. Sulu boya süngeri ve makyaj süngerinde PVA var mı bilmiyorum ama yapısı ve görüntüsü itibariyle gözüme uygun göründü. Bu verdiğim bilgilerin doğruluğu bilinmiyor, sadece benim araştırmam bu yönde ve ben bu ürünleri formikaryumda denemedim daha önce. Fikir vermesi ve doğru ürünü bulabilmemiz adına yardımcı olması için paylaştım.
1_org_zoom.jpgSulu Boya süngeri.jpg

Son düzenleme: