Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formikaryum'a Ne Zaman Geçilir?

• Konbuyu başlatan ????
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:17

????

Majör
21 May 2020
113
35
75
LV
0

Daha önceki konularımı gördüyseniz elimde biraz formica rufibarbis kraliçesi var bunlara kaç işçi de Formikaryum yapmam gerek test tüpün de bakmaktan pek hoşlanmıyorum iki odalı bir formikaryum ortalama 25 işçiye filan yeter herhalde (formikaryum ytongdan yapıyorum ) biraz erken biliyorum yumurtalar daha yeni ama hazır dursun köşede.

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

odaların hacmine göre değişir sayısına göre değil stresli ve pis bir tür bu nedenle büyük bir yerde sıkıntı yaşarsın

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

ka
Daha önceki konularımı gördüyseniz elimde biraz formica rufibarbis kraliçesi var bunlara kaç işçi de Formikaryum yapmam gerek test tüpün de bakmaktan pek hoşlanmıyorum iki odalı bir formikaryum ortalama 25 işçiye filan yeter herhalde (formikaryum ytongdan yapıyorum ) biraz erken biliyorum yumurtalar daha yeni ama hazır dursun köşede.
knk şimdi geçireceğin odaların boyutuna bağlı bi fotosunu atarsan yardımcı oluruz ne kadar boyutta yapacaksın odaları

????

Majör
21 May 2020
113
35
75
LV
0

Ekli dosyalar

• IMG_20210621_110454.jpg
    IMG_20210621_110454.jpg
    51.5 KB · Görüntüleme: 170

????

Majör
21 May 2020
113
35
75
LV
0

onun gibi olabilir ama 2 odaya düşür derim gene 3 tane oda kaz ama son odayı pamukla kapat koloni büyüyünce pamuğu kaldırırsın
Formica stresli bir tür olduğundanmı küçük alana ihtiyaç duyuyorlar . Birde mesela bunu. Bir kabın içine oturucak şekilde yapıp üstünü outword yapsam nasıl olur gene iki odalı küçük bir yer

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Formica stresli bir tür olduğundanmı küçük alana ihtiyaç duyuyorlar . Birde mesela bunu. Bir kabın içine oturucak şekilde yapıp üstünü outword yapsam nasıl olur gene iki odalı küçük bir yer
stresli olmasından değil bir çok türde bu böyledir karıncalar büyük alanları sevmezler ve senin 25 işçin o odaları dolduramazsa kolonide mite ve parazit oluşabilir çünkü formicalar pis bir türdür ayrıca strese girme ihtimalleride var

Users who are viewing this thread

Üst Alt