Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber Formikaryumu Çay ile Boyamak

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

kdlogo.png

Hepinize merhaba arkadaşlar bugün forumda bu konuyu aramam ve bulamamamla beraber kendi isteğim doğrultusunda hem de bir fikir oluşması amacıyla kendim denedim. ve sizinle paylaşmak istiyorum. Olay çok basit bir tencereye su koyup kaynadıktan sonra çay veya kahve gibi renk verebilecek şeyleri(ceviz kabuğu kullanan bile var) atıp 5 dakika bekleyin ve ardından çayı veya attığınız bitkisel ürünü süzün ve formikaryumu bunun içinde 10 15 dk bekletin hem formikaryumu kaynamış suya koyduğunuz için temizlenmiş olucak hemde toprak görüntüsü elde edeceksiniz. Formikaryumun boyamadan önceki ve sonraki halini ekliyorum. İyi hobiler.

Ekli dosyalar

• 20210426_123853.jpg
    20210426_123853.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 205
  • 20210426_103513.jpg
    20210426_103513.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 203
  • 20210426_103502.jpg
    20210426_103502.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 204

Benzer konular

çaylakoski

Media
30 Mar 2021
32
10
50
LV
0

Boyamak demişken merak ettim. Dün ben de ytongdan formikaryum oydum, baya kolaymış ytongdan oymak. Şimdişyece boşuna baya uğraşmışım ama iş işten geçti ayrı konu. Merak ettiğim şimdi mite denilen yaratıklar basıyormuş yuvayı falan. Bu yaratıkların girmesini engelleyen koku gibi bir şey var mı yuvaya aynı çay gibi sürebileceğimiz?

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

Boyamak demişken merak ettim. Dün ben de ytongdan formikaryum oydum, baya kolaymış ytongdan oymak. Şimdişyece boşuna baya uğraşmışım ama iş işten geçti ayrı konu. Merak ettiğim şimdi mite denilen yaratıklar basıyormuş yuvayı falan. Bu yaratıkların girmesini engelleyen koku gibi bir şey var mı yuvaya aynı çay gibi sürebileceğimiz?
bi ara kekik yağı muhabbeti geçiyodu ama hiç denemedim istersen araştır ama zaten mite basarsa outworlde limon koyun onlar kendini temizler

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Havalandırma iyi olursa ve verdiğin besinler çürümeden alırsan mite oluşma riski olmaz.

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Limon öldürür kardeşim ve yutong karıncalarına göreyse sıkıntı olmaz ama büyük bir yutonga küçük bir kolonini koyarsan boş kalan yerlere artıkları koyarlar ve mite ortaya çıkar

çaylakoski

Media
30 Mar 2021
32
10
50
LV
0

bilgi için teşekkürler beyler. koloni zaten toprağın altına kaçtığı için bu ytong yuvayı, eğer başka bir koloni elime geçerse orda kullanacam. Şimdilik boşta duracak.

Users who are viewing this thread

Üst Alt