Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

gine pig aldım

oktay kilci

Yumurta
11 Haz 2022
21
1
15
LV
0

alışması kaç gün sürer ortam ısısı nasıl olmalı tecrübe eden arkadaşlar varsa tavsiye verebilirler mi veya nasıl bakmam yaklaşmam gerektiğini söyler misiniz tarantuladan hızlı bir geçiş yaptım legale biraz değişik oldu tarantula gibi davranırsam da elime alışmaz ne yapacağımı bilmiyorum

Benzer konular Forum Tarih
TarantulaAşığı Tarantulalar 2 548

Benzer konular

3

3582

Misafir
Misafir Üye
alışması kaç gün sürer ortam ısısı nasıl olmalı tecrübe eden arkadaşlar varsa tavsiye verebilirler mi veya nasıl bakmam yaklaşmam gerektiğini söyler misiniz tarantuladan hızlı bir geçiş yaptım legale biraz değişik oldu tarantula gibi davranırsam da elime alışmaz ne yapacağımı bilmiyorum
Bu 1 hafta pek dokunma hayvana ortama alışsın sadece yem ve suyunu koy ortamı iyi olsun çok dar değil tarantula gibi şok.az veya bombardıman yapmaz merak etme 1 hafta yap dediğimi sıcaklık normal oda sıcaklığı yeterli olacaktır ve suyunu asla ihmal etme 1 hafta sonra kendiliğinden alışır ztn

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Aldığınız Guinea Pig, yavru mu? Ona karanlıkta saklanacak bir ortam sağlamanız iyi olacaktır. İstediğinde oradan çıkabileceği, istediğinde saklanacağı alan olacaktır.
- Çok hassas canlılardır, çok sakin ve uysaldır,
- 5-6 yıl boyunca beni bir kere bile ısırmadı, bazıları canlının dengesini bozmuş olduğundan beni ısırdı diyenler okudum,
- Gürültüye yüksek sesten rahatsız olurlar,
- Alıştığında yanınızdan ayrılmaz,
- Ortamınızı bilmiyorum arada dışarı çıkartıp yeşil alana bırakın. (Bende kedi taşıma kutusu vardı),
- Yeşilliği çok sever, ancak kuru gıda takviyesi iyi olur.
- Mevsimsel geçişlerde çok tüy döker, ben tüylerini kesiyordum. Özellikle yazın rahat ediyordu.
- Yazın haftada bir banyo yapıyorlardı.
- Tuvalet alışkanlığı verebilirsiniz. Bunun ile ilgili video ve yazılar internette mevcut,
- Akıllı canlılardır. Bazı videoları izlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız,
- Çift olduğunda 3-4 ayda bir 3-5 yavru verecektir.
- Farklı ırkları var. Sizinki hangisi ? Benim dişi olan Rozet (Abessian), Erkek ise Sheltie idi.

Hayırlı olsun güle güle büyütün.

Users who are viewing this thread

Üst Alt