Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Hamsterın türü, cinsiyeti ve yaşı nedir?

baranoa19

Yumurta
15 Mar 2022
2
0
5
LV
0

Selamlar, yaklaşık 4-5 gün önce bir hamster aldım ancak bir hata yaptım, türünü, yaşını, ve cinsiyetini sormayı unuttum. Acaba fotoğraflarından anlayabilir misiniz?
hamster.jpg

Benzer konular Forum Tarih
M Tür / Cins Sorgulama 6 580
N Tür / Cins Sorgulama 1 578

Benzer konular

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Selamlar, yaklaşık 4-5 gün önce bir hamster aldım ancak bir hata yaptım, türünü, yaşını, ve cinsiyetini sormayı unuttum. Acaba fotoğraflarından anlayabilir misiniz?
Ekli dosyayı görüntüle 12049

Cinsiyeti için memeleri var mı ona bakman lazım eline alıp. Türü için gonzaleze benziyor. Gözleri kırmızı ve boyutu küçük ise gonzales gözleri kahverengi ve büyük ise suriye hamsterıdır. Yaş anlaması pek mümkün görünmüyor.

baranoa19

Yumurta
15 Mar 2022
2
0
5
LV
0

Cinsiyeti için memeleri var mı ona bakman lazım eline alıp. Türü için gonzaleze benziyor. Gözleri kırmızı ve boyutu küçük ise gonzales gözleri kahverengi ve büyük ise suriye hamsterıdır. Yaş anlaması pek mümkün görünmüyor.
Dediğim gibi 4-5 günlük, sizce elime alıp bakmam doğru olur mu? Boyutu küçük ama gözlerine şu an bakamıyorum, kafasını koymuş uyuyor. Uyandığında bakarım ve yazarım.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Dediğim gibi 4-5 günlük, sizce elime alıp bakmam doğru olur mu? Boyutu küçük ama gözlerine şu an bakamıyorum, kafasını koymuş uyuyor. Uyandığında bakarım ve yazarım.

Hamsterlar çok fazla uyuyor. Geceleri daha aktif oluyor ısırma huyu yoksa elinize alın. Eğer varsa yavaş yavaş alın kokunuza alışsın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

3-4 yıl boyunca elimden 3 tane hamster geçti. Bana göre cinsi suriye hamsterı. Hamsterın muhtemelen daha bir kaç aylık.(Daha doğru bilgi için aldığın yere sorabilirsin benim yazdıklarım tahmin) Cinsiyeti belirlemek yavru hamsterlerda kolay değildir. Cinsel organa bakmayı deneyebilirsin büyük olasılık olsa bile %100 doğru çıkma ihtimali yok. Eline alıştırmak için tavsiyem hiç korkmadan hayvanı eline al ve sakin davran. 3-4 hafta içinde alıştıramazsan gerçekten işin çok zor olur kendimden biliyorum Acar ve ben 1 yıl boyunca sadece o kafesin içinde ben dışında öyle bakışıp durmuştuk. Bu arada elini ısırabilir bu normaldir ısırması kuş gibi değil sert yiyeceklerle beslendiği için elini kanatması normaldir. Yazacaklarım bu kadar bayada yazmışım. Kolay gelsin sana ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt