Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

hobi için başlangıç tavsiyesine ihtiyaçım var.

Kazimd

Yumurta
15 Kas 2021
2
0
5
LV
0

öncelikle merhaba;
yıllardır hobi olarak karınca ile ilgilenmek istiyorum fakat ekonomik olarak artık kendimi buna hazır hissediyorum. İzmirde yaşıyorum bu hobi için nereden nasıl neyle kimlerle başlamalıyım kendi tecrübelerinizi bana aktarır mısınız?
Başlangıç için kolay bir cins kolay bakımlı ve zahmeti daha az olması benim tecrübe kazanmamı kolaylaştırır ve ileride ki alacağım türlere kolaylık sağlar bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim.
Şimdiden herkese teşekkür ederim iyi günler.

Benzer konular

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

Şuana kadar çok fazla tetramorium besledim bakımları çok kolay ben rahatça hiç zorlanmadan baktım tek sayıları arttıktan sonra koloniye yetemeyecek kadar yem vermeye başlarsan sabah kalktığında evin içinde bir sürü küçük işçi karınca görebilirsin :) onun dışında dediğim gibi kolay bir türtür ben tavsiye ediyorum. Aynı zamandan lasius bakımıda kolaydır zor şartlar altında bile kolayca
kolonisini büyütebilen bir türdür ben çok fazla görüyorum ama almıyorum sebebi ise biraz pis bir türdür bende temizliğe önem verdiğim için çok sevmiyorum ama senin için pisliğin fazla bir önemi yoksa beslemeni öneririm.
He birde messor var büyük karıncalar olduğu için izlemesi zevklidir çoğu hobicinin favori türüdür aynı zamanda tohum yediği için ve çok kirli olmayan bir tür olduğu için rahatca bakabilecegini düşünüyorum.

Kazimd

Yumurta
15 Kas 2021
2
0
5
LV
0

Şuana kadar çok fazla tetramorium besledim bakımları çok kolay ben rahatça hiç zorlanmadan baktım tek sayıları arttıktan sonra koloniye yetemeyecek kadar yem vermeye başlarsan sabah kalktığında evin içinde bir sürü küçük işçi karınca görebilirsin :) onun dışında dediğim gibi kolay bir türtür ben tavsiye ediyorum. Aynı zamandan lasius bakımıda kolaydır zor şartlar altında bile kolayca
kolonisini büyütebilen bir türdür ben çok fazla görüyorum ama almıyorum sebebi ise biraz pis bir türdür bende temizliğe önem verdiğim için çok sevmiyorum ama senin için pisliğin fazla bir önemi yoksa beslemeni öneririm.
He birde messor var büyük karıncalar olduğu için izlemesi zevklidir çoğu hobicinin favori türüdür aynı zamanda tohum yediği için ve çok kirli olmayan bir tür olduğu için rahatca bakabilecegini düşünüyorum.
beslemek için kullandıgınız ve memnun oldugunuz malzemeler tavsiye ederseniz de çok sevinirim linkleri varsa da güzel olur ne gerekli oldugu hakkında

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

beslemek için kullandıgınız ve memnun oldugunuz malzemeler tavsiye ederseniz de çok sevinirim linkleri varsa da güzel olur ne gerekli oldugu hakkında
Valla kardeş ben fazla bi malzeme kullanmadan yaptım bu hobiyi klasik test tüpü,Pamuk kullandım test tüpünün içine şekerli suyu damlatırken kürdanın ucunu şekerli suya batırıp test tüpünün içine sürüyordum onun dışında başka bir şey kullanmadım araç gereçler konusunda diğer arkadaşlar önerir diye düşünüyorum.

mudkipyigit

Media
19 Ağu 2021
99
29
55
LV
0

Verdiğin tavsiye biraz yanlış. Bulduğu kraliçe zor seviye olursa ve kraliçeye gerekli şartları sağlayamazsa kraliçe ölebilir o yüzden yeni başlayanlara düzgün tavsiyeler vermek önemli.
oda dogru ama kralicenin zorluk seviyesininbulmadan ogrenemezki alsin foruma atsin fotosunu bakamiyacagini dusunurse salsin

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

öncelikle merhaba;
yıllardır hobi olarak karınca ile ilgilenmek istiyorum fakat ekonomik olarak artık kendimi buna hazır hissediyorum. İzmirde yaşıyorum bu hobi için nereden nasıl neyle kimlerle başlamalıyım kendi tecrübelerinizi bana aktarır mısınız?
Başlangıç için kolay bir cins kolay bakımlı ve zahmeti daha az olması benim tecrübe kazanmamı kolaylaştırır ve ileride ki alacağım türlere kolaylık sağlar bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim.
Şimdiden herkese teşekkür ederim iyi
Eğer azcık bilgi birikimin varsa fazla zorlanmazsın. Zaten çoğu bulabileceğin türün bilgisi forumda mevcut. Zannımca ilk tür olarak canlı yemin olmadığı takdirde Tetramorium , Messor gibi türlerle başlamalısın. Eğer canlı yemin varsa Lasius, Componotus gibi türler de besleyebilirsin.
Genel algıya göre bu türlerin hepsi başlangıç seviyesinde kabul edilmektedir. Maliyete gelirsek, yakında laboratuar malzemesi satan bir yer varsa toptan sattıkları için daha ucuz oluyor lakin yoksa internette karıncam.com yahut karıncahobim.com gibi sitelerden de alışveriş yapabilirsin. Keyifli hobiler.

Son düzenleme:

Users who are viewing this thread

Üst Alt