Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Hobiye ara veriyorum ☆'(

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Geçen yılki kadar olmasa da hobiye büyük ölçüde ara vericem elimde sadece zevk aldığım türleri tutucam zevk alamadiklarimi yakinlarima ve istiyen tanidiklarima vericem fazla bilgi arastirmamayi aktif olmamayi dusunuyorum.Forumda da ,artik karincalar sıkmaya basladi fazla yer kapliyorlar vakit caliyorlar tabii benim ilgilenmemden dolayı.

Elimde tutmayı sürdùmeyi dusundugum turler:
-Camponotus cf.baldaccii
-Strongylognathus cf.huberi kraliçesi ve slave tetramorium işçileri
-Temnothorax spp.(2 koloni)
-Crematogaster cf.lorteti(2 kolonisi)

Elimde tutmakta kararsız kaldiklarim:
-Lepisiota sp kolonisi
-Pheidole pallidula
-Solenopsis fugax (2x)
-Multi lasius kolonisi

Tutmakta kararsız kaldıklarımi ve diğer elimdekileri zor türse seviyesine gore kolaysa yakinligima gore yollamayi dusunuyorum oneriniz varsa yazabilirsiniz

Foruma geldiğimden beri yanlış bilgileri düzeltmeye çalıştım ben de hata yapmışımdır illa,inşallah forumda yanlış bilgiler dolaşıp durmaz öyle

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Abi foruma bir daha hiç girmiycekmisin
Girerim illa elime alışmış ;-) yalnız artık hafif kopmak istiyorum hafiften okadar seviyorumki hobiyi lasiusu bile tutsam mi tutmasam mi diye dusunuyorum cunku en son gecen yil baktiydim ama sevssm de bu vakit caldigini ve bu durumlarin benim canimi sıkmayacağı anlamina gelmiyor

Karıncacı

Süper Majör
24 Tem 2020
175
43
105
LV
0

Üzüldüm abi bana kararsız kaldıkldarından bana verebilirsin çok iyi bakarım gözün arkada kalmaz?

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Geçen yılki kadar olmasa da hobiye büyük ölçüde ara vericem elimde sadece zevk aldığım türleri tutucam zevk alamadiklarimi yakinlarima ve istiyen tanidiklarima vericem fazla bilgi arastirmamayi aktif olmamayi dusunuyorum.Forumda da ,artik karincalar sıkmaya basladi fazla yer kapliyorlar vakit caliyorlar tabii benim ilgilenmemden dolayı.

-Camponotus cf.baldaccii

-Lepisiota sp kolonisi
-Pheidole pallidula
-Solenopsis fugax (2x)
-Multi lasius kolonisi

Tutmakta kararsız kaldıklarımi ve diğer elimdekileri zor türse seviyesine gore kolaysa yakinligima gore yollamayi dusunuyorum oneriniz varsa yazabilirsiniz

Foruma geldiğimden beri yanlış bilgileri düzeltmeye çalıştım ben de hata yapmışımdır illa,inşallah forumda yanlış bilgiler dolaşıp durmaz öyle
Ayırdığın kolonilerde bence doğru koloniler. Benimde sınav senem bende foruma girmeyi bu sene biraz azaltıcam. Yine hobiyi bırakmada?. Arada bir gir ama özletme kendini.

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

lepisota kalsın la :d güzel koloniydi.
Bende ara vereceğim, kargoyla bile uğraşasım yok salacam çoğunu arka bahçeme, çok yoruldum uğraş uğraş, yazık ediyorum hayvanlara valla :/

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Bende ara vereceğim, kargoyla bile uğraşasım yok salacam çoğunu arka bahçeme, çok yoruldum uğraş uğraş, yazık ediyorum hayvanlara valla :/
Tuttum lepisiotayı ama ne zaman gına getircek bakalım pheidole ve 1 fugax da tuttum ama 1 crema yollicam tutmicam pazartesi belli olur neleri tuttum neleri yolladım.Bence en doğrusunu yapıyorsun buarada bende büyük türler olsa full büyük tür tutardım ama 1 tane campo var.Umarım düzenim için vaktim için ney uygunsa ona göre ayar çekerim

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Hangi türleri salmayı düşünüyorsunuz kargo karşılayıp isterseniz üzerine bir miktar para verip alabilirim

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

-Camponotus cf.baldaccii

-Lepisiota sp kolonisi
-Pheidole pallidula
-Solenopsis fugax (2x)
-Multi lasius kolonisi

Yanlış bilgilerin doğrusunu elimizden geldiğince göstermeye çalışacağız yokluğunda. Umarım kısa zamanda geri dönersin. Kendine iyi bak. ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt