Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Hobiye başlamak istiyorum

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Aynen onu tercih etmen yararına olur satan kişi en az 2 adet olarak satıyor ki bu da işine gelir çünkü düşük ihtimal de olsa canlıyı herhangi bilmediğin bir sebepten kaybedebilirsin bir tane daha olması yararına sadece boheime alsaydın aynı durumda hevesin de kırılırdı paran da çöp olurdu üzülürdün
Teşekkür ederim

Karıncacı

Süper Majör
24 Tem 2020
175
43
105
LV
0

@alp_kuzgun birde alacaksan ya hızlı büyüyen bir tür al yada yavaş büyüyen alacaksan l4 falan al ki canın sıkılmasın ben g pulchipres aldım ama 2 aydır l1 tabi sıktıda şimdi boehmei aldım l2 falan galiba ama elime gelmedi daha

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Brachypelma yavaş grammostola ise yavaş -orta hızda büyüyen cinslerdin genelde sling alınca bir çok yeni başlayan sıkılıp vazgeçebiliyor brachypelmaların çoğu da gereksiz pahalı bence biraz tecrüben olsa murinus önerirdim hızlı büyüyorlar ve çok güzeller

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Brachypelma yavaş grammostola ise yavaş -orta hızda büyüyen cinslerdin genelde sling alınca bir çok yeni başlayan sıkılıp vazgeçebiliyor brachypelmaların çoğu da gereksiz pahalı bence biraz tecrüben olsa murinus önerirdim hızlı büyüyorlar ve çok güzeller
Fazla agresif değil mi murinus?

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Peki nerelerden güvenli bir şekilde alınıyor? Sürüngen Pazarında pek yok

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Fazla agresif değil mi murinus?
Aslında agresifden ziyade defansif daha doğru olur birden durduk yere gelip saldırmaz ve ısırmadan uyarı verir yeterince geniş bir alanı varsa diş göstermeden önce tüneline gitmeyi tercih eder ama yine de oldukça tedbirli olmayı gerektiren bir türdür

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Aslında agresifden ziyade defansif daha doğru olur birden durduk yere gelip saldırmaz ve ısırmadan uyarı verir yeterince geniş bir alanı varsa diş göstermeden önce tüneline gitmeyi tercih eder ama yine de oldukça tedbirli olmayı gerektiren bir türdür
Rahatsız etmiyoruz yani. Teşekkürler murinusta karar verdim?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Kaçınca nasıl yakalayabilirim var mı bir taktik yoksa elimizde kapla peşinden koşuyor muyuz?
Aman kardeş birden öyle dedim diye benim gazıma gelme :D reptulada 15tl ye murinus satan da vardı fakat çok dikkatli ol ve çok iyi araştır almadan zehiri tehlikelidir kaçması gibi durumlar için besleme ve ya yuva değişimi esnasında elinde hep bir kap bulundur kaçarsa üzerine kapat yuvasını geniş tut ki çok agresif olmasın saldırmaktan ziyade kaçma yoluna başvursun olabildiğince ve eğer ele almak vb bir isteğin varsa bu türde tamamen unut akvaryumdaki balık gibi sadece izleyebileceğin bir şey gerçi ağların içinde durduğu için çoğunlukla göremeyebilirsin çoğunlukla

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Aman kardeş birden öyle dedim diye benim gazıma gelme :D reptulada 15tl ye murinus satan da vardı fakat çok dikkatli ol ve çok iyi araştır almadan zehiri tehlikelidir kaçması gibi durumlar için besleme ve ya yuva değişimi esnasında elinde hep bir kap bulundur kaçarsa üzerine kapat yuvasını geniş tut ki çok agresif olmasın saldırmaktan ziyade kaçma yoluna başvursun olabildiğince ve eğer ele almak vb bir isteğin varsa bu türde tamamen unut akvaryumdaki balık gibi sadece izleyebileceğin bir şey gerçi ağların içinde durduğu için çoğunlukla göremeyebilirsin çoğunlukla
Teşekkürler dostum. Ben 20+ isclili sanctusla takas ediyorum l4 dedi boyuna. Maddi değerini vs bilmiyorum o kadar. O benden karınca istedi ama karıncası yokmuş takaslık. Murinus var yollayayım mi dedi ben de kabul ettim. Bakalım çıktık bir maceraya sonumuz hayrola ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt