Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Hobiye başlayacağım.

Kruklem

Yumurta
27 Ağu 2022
26
1
15
LV
0

Hobiye baslayacagim ama oncelikle sorularim var

Suanda (agustos sonu eylul basi) kralice karinca bulmak mumkun mu
Eger mumkunse, Kırşehir-Çiçekdağı ilcesinde kralice bulabilir miyim

Kralice bulunca illaha onun ırkından karincalarda bulmak zorunda miyim eger oyleyse nasil bulabilirim

Son olarak turkiyede bulunan turler neler?

Sağolun.

Benzer konular

Tospik

Süper Majör
18 Eyl 2021
203
62
110
Ödüller
1
LV
1

öncelikle ağustos eylül sonrası bulabileceğiniz türler var ikincisi Türkiye'nin neredeyse her ilinde bulabilirsiniz üçüncüsü hayır kraliçenin yanına karınca koymamalısınız bu bilgiyi nerden duydunuz bilmiyorum fakat yanlış bir bilgi

Kruklem

Yumurta
27 Ağu 2022
26
1
15
LV
0

öncelikle ağustos eylül sonrası bulabileceğiniz türler var ikincisi Türkiye'nin neredeyse her ilinde bulabilirsiniz üçüncüsü hayır kraliçenin yanına karınca koymamalısınız bu bilgiyi nerden duydunuz bilmiyorum fakat yanlış bir bilgi
Demek istedigim kraliceyi bulunca o kendisi mi yumurtlayacak yoksa biz mi karinca koyucaz
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Demek istedigim kraliceyi bulunca o kendisi mi yumurtlayacak yoksa biz mi karinca koyucaz
Teldeyim iyi anlatamadim gene sanirim

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
236
114
140
Ödüller
4
LV
2

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
236
114
140
Ödüller
4
LV
2

Ben sadece kraliceyi tupe koyup bekleyecegim degil mi? ozur dilerim yeni baslamaya calisiyorum
Fully claustral(ilk işçiye kadar beslemeye ihtiyaç duymayan) bir türse evet. Özür dilemelik bir durum yok tabikide dostum. Rehber yazılar ve videoları izleyerek bilgi edinebilirsin. Bir alan üstüne araştırma yapmakta hobidir

Kruklem

Yumurta
27 Ağu 2022
26
1
15
LV
0

Sağolun, teşekkürler cevaplarınız için. Son olarak sormak istedigim bir soru var.

Ornegin kralice bulmak icin ormana gidersem nerelere bakmam lazim?

Rejoz

Media
10 Haz 2022
102
29
55
Ödüller
1
LV
1

Hoşgeldin,

Öncelikle Yeni Hobicilerin Yaptığı hataları yapmadan yazayım Tüpe Normal Su Koy "Şekerli Su Koyma" Şekerli suyu arada bir takviye edeceksin Ve İkinci Eğer Canlı Yem Bakamam vs Diyorsan Hiç Girme En basitinden 100 un kurdu alıp üretim yapmaya başlayabilirsin eğer yumurta vs diyorsn hepsi geçici yetersiz kalır bir süre sonra işçiler intihar etmeye başlar diğer yumurtalar için kendini feda eder.

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
236
114
140
Ödüller
4
LV
2

Hoşgeldin,

Öncelikle Yeni Hobicilerin Yaptığı hataları yapmadan yazayım Tüpe Normal Su Koy "Şekerli Su Koyma" Şekerli suyu arada bir takviye edeceksin Ve İkinci Eğer Canlı Yem Bakamam vs Diyorsan Hiç Girme En basitinden 100 un kurdu alıp üretim yapmaya başlayabilirsin eğer yumurta vs diyorsn hepsi geçici yetersiz kalır bir süre sonra işçiler intihar etmeye başlar diğer yumurtalar için kendini feda eder.
Bende hatayı düzelteyim. Semi claustral bir tür değilse arada bir takviye yapmayacak,çünkü gerekmiyor. Canlı yem konusunda ise zaten doğrusunu söylemişsin

Rejoz

Media
10 Haz 2022
102
29
55
Ödüller
1
LV
1

Bende hatayı düzelteyim. Semi claustral bir tür değilse arada bir takviye yapmayacak,çünkü gerekmiyor. Canlı yem konusunda ise zaten doğrusunu söylemişsin
İşçiler Çıkana kadar yapmayacak evet orayı eksik yazmışım teşekkürler

Users who are viewing this thread

Üst Alt